Alates tänasest saab Eesti Pärimusmuusika Keskuse taskuhäälingu sarjas kuulata taas kümmet arhiivist välja toodud regilaulu. Viienda hooaja jutuvestjateks ning laulude lahtimõtestajateks on Leelo Tungal ja tema tütar Maarja Kangro.

  • Inimene, kogukond, ühiskond
  • 27. juuni 2024
  • Foto: Regilaulu taskuhäälingu salvestamine 2023 a Viljandi pärimusmuusika festivalil / Mailis Vahenurm

Viienda hooaja kümnes episoodis keskendutakse peresidemetele regilaulude laulmistavades.

“On oluline juhtida tähelepanu ja anda head eeskuju pereringis laulutraditsioonide hoidmisele, kus pärimuslaule õpetatakse lastele edasi. Samuti toetatakse ja inspireeritakse üksteist sugulasringis – leidmaks ühist laulurepertuaari, laulmiseks mitte üksnes esinemissituatsioonis, vaid ka kodus või seltskondlikel koosviibimistel. Perekesksed laulutraditsioonid aitavad säilitada ja taasluua pere- ja paigapärimust, annavad rahvaluulele isiklikuma mõõtme ning panevad inimest huvituma oma kodupaiga kultuurist, arhiividesse kätketud sugulaste lauludest,” kõneles Regilaulu taskuhäälingui kunstiline juht Lauri Õunapuu.

Juba viitkümmet episoodi sisaldava ning pidevalt täieneva taskuhäälingu soovitakse kuulajatele ning lauljatele pakkuda ehedas esituses eesti iidseid regilaule, juhtida tähelepanu nende laulude kütkestavale poeesiale, kõlale ning muuta regivärsid lihtsamini kättesaadavaks.
 
Eestlauljateks on viiendal hooajal: Katrin Soon, Eeva Talsi, Ahto Kaasik, Jalmar ja Maret Vabarna, Annika Mändmaa, Silver Sepp, Kärt Johanson, Õie Sarv, Lauri ja Laas Õunapuu ja Epp Margna. 
 
Kärt Johansoniga laulavad koos tütred Kärt, Mirt ja Liidia. Õie Sarvele laulab järgi tütar Maarja Sarv. Katrin Soonega laulab koos tütar Madli Soon. Annika Mändmaa järellauljateks on poeg Villem, Villemi sõber Liisa, tütar Roosi, mehe õde Monika ja tema poeg Märtin. Ahto Kaasikuga laulab koos tema pere: abikaasa Liisa, tütar Hõbe Mari, pojad Laas ja Tuul. Silver Sepale laulab järgi tütred Emma ja Luike. Eevaga laulab koos abikaasa Villu Talsi. Epp Margna järellauljaks on tütar Kadri Kalve.
 
Taskuhäälingu sari on suunatud kõigile pärimusmuusika- ja kultuurihuvilistele. See omanäoline seeria tutvustab eesti ajaloolist laulukultuuri ja poeetikat, andes samas võimaluse kuulajal ka ise mõni regilaul ära õppida.

Regilaulu taskuhäälingut veavad eest idee autori ja produtsendina Eesti Pärimusmuusika Keskuse juhataja Tarmo Noormaa; kunstilise juhina hobifolklorist Lauri Õunapuu ning selle ja ka eelnevate hooaegade valmimisse on toimetaja ja konsultandina suure panuse andnud Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivi vanemteadur Janika Oras.

Regilaulu taskuhäälingut saab arvuti vahendusel kuulata kodus ning nutitelefoniga kaasa võtta mitme kanali kaudu.

Koduleht
Soundcloud
Spotify
Apple Podcasts