1. novembrist on Rocca al Mare ja Kristiine keskuses uuskasutuskapid, mille tunneb ära Uuskasutuskeskuse logo ja sinise värvi järgi. Rocca al Mare keskuses asub kapp kohe Sportlandi poolse katuseparkla sissepääsu hallis, Kristiine keskuses teisel korrusel Smartposti pakiautomaadi juures.

Kaubanduskeskus on strateegiliselt hea asukoht uuskasutuskappidele, kuna igapäevaoste tehes saavad inimesed möödaminnes ära anda kodus liigseks muutunud heas korras asjad.

„Uuskasutuskapp Rocca al Mare keskuses on väga hea võimalus asjade uuele ringile andmiseks Haabersti linnaosas, kus Uuskasutuskeskusel ei ole ühtki kauplust. Tänu Kristiine Keskuse väga heale asukohale muutub asjade uuesti kasutusse suunamine senisest lihtsamaks ka Kristiine kandi elanikele. Loodame, et kapid leiavad aktiivset kasututust,“ ütles Uuskasutuskeskuse tegevjuht Diana Paakspuu.

„Meil on väga hea meel, et kapid on olemas mõlemas keskuses. Soovime anda oma panuse sellesse, et inimesed enne uute asjade ostmist annaksid ka oma tarbetuks muutunud asjadele uue elu ning säästaksid sellega keskkonda. Mõlemas keskuses paiknevad kapid parkla lähedal, seega on inimestel mugav tuua ka suuremas koguses asju äraandmiseks,“ kommenteerib keskuste juht Kristjan Maaroos.

 

Milliseid esemeid saab tuua?

 

Uuskasutuskappi saab keskuse lahtiolekuaegadel tuua puhtaid ja terveid riideid, jalatseid, mänguasju, kotte, aksessuaare, raamatuid, spordi- ja hobitarbeid, köögitarvikuid ja kodutekstiile. Korralikule mööblile ja töökorras kodutehnikale saab Tallinnas järele kutsuda Uuskasutuskeskuse kaubiku, saates pildi esemest ja kontaktinfo aadressile kaubik@uuskasutus.ee.

Uuskasutuskeskusel on üle Eesti 16 poodi, neist pooled Tallinnas. Uuskasutuskeskus toetab oma koostööpartnerite kaudu suurperesid, naiste varjupaiku, koduta jäänud inimesi ja loomade varjupaiku. Lisaks teeb Uuskasutuskeskus tihedat koostööd teatri-, muusika- ja filmitegijatega, õpilasfirmade, kunstitudengite ja käsitöölistega.

Citycon on Põhjamaade kaubanduskeskuste arendaja ja kinnisvara investeerimisfirma. Koos Kristiine Keskusega ja Rocca al Mare keskusega omab ja haldab Citycon kokku pea 40 kaubanduskeskust Soomes, Rootsis, Norras, Taanis ja Eestis.