Suurem osa meie ajast möödub kontoris tööl olles. Levib müüt ülitöökatest eestlastest, kes teevad kõvasti ületööd. Kui see peaks tõele vastama, on just töökeskkond see, mis mõjutab oluliselt meie eluviisi. Töökeskkond mõjutab oluliselt ka meie tarbimisharjumusi. Rohelisem ehk elutervem töökeskkond motiveerib töötajaid tõhusamale tööle.

Rohelisem saab kontor olla mitmes mõttes. Rohkem rohelisi taimi kontoris vähendavad stressi ja puhastavad õhku. Puhtam õhk ja rohkem päevavalgust on samuti tervisele ja töötulemusele positiivsed tegurid. Rohelisem saab kontor olla ka siis, kui vähendame oma ökoloogilist jalajälge. Mis asi on Roheline Kontor, ja kuidas vähendada kontori keskkonnamõju, seda kõike saab lugeda siit: www.rohelinekontor.ee

Roheline Kontor on Eestimaa Looduse Fondi väljatöötatud programm, mis aitab organisatsioonidel ja ettevõtetel muutuda keskkonnasõbralikumaks. Tellides ökoloogilise jalajälje auditi, saab ettevõtte teada, kas tegutsetakse jätkusuutlikult või mitte. Koostades ettevõtte keskkonnaaruande ja tehes konkreetse keskkonnaalase tegevusplaani, kuidas säästa ressursse ja käituda tulevikus keskkonnasõbralikumalt, on võimalik saada Eestimaa Looduse Fondi Rohelise Kontori märk. Rohelise Kontori sertifikaat näitab, et antud organisatsioon panustab keskkonnahoidu. Rohelise Kontori programmid on kogumas arenenud riikides üha suuremat populaarsust, sest näitavad ettevõtte keskkonnaalast vastutust, parandavad töötajate motivatsiooni ja aitavad säästa raha!