Seekordsel Rohelise Tee Õhtul arutletakse linnaruumi inimsõbralikumaks muutmise üle ning praktilises töötoas on võimalik seemnepalle valmistada. Rohelise tee õhtu toimub teisipäeval, 18. aprillil, toimub Tartu loodusmajas (Lille 10) kell 18:00.
FB sündmus. Sissepääs tasuta.

Rääkima tulevad Jiří Krejčí ja Gloria Niin ühendusest Elav Tartu. Vesteldakse kogukonnaaiandusest ja erinevatest võimalustest, kuidas kodanikud ja rohujuuretasandi liikumised saavad muuta linnapilti rohelisemaks ning õierikkamaks. Kõik huvilised on oodatud kuulama ning arutelust osa võtma!

Töötoas saab igaüks teha endale seemnepalli, millega saabuva Maa päeva (22. aprill) raames unaralasid õierikkamaks muuta. Seemnepomm ehk seemnepall on pallike, mis on valmistatud savist, mullast ja taimeseemnetest. Välitingimustes hakkab see aeglaselt lagunema ja idanema, kaunistades lõpuks linnaruumi õitega. Pallike kaitseb seemneid lindude, tuuleerosiooni ning kuivamise eest. Selliste seemnepommide kasutamine on levinud gerilja-aianduses (Guerilla Gardeners) – liikumine, millega juhitakse tähelepanu linnaruumis haljastuseta jäänud aladele.

Üritus on kõigile TASUTA, võta sõber kaasa ja tule kuulama! Kõiki ootab kosutav soe mahetee.

Selleks, et tulevikus esimesena sarnastest üritustest kuulda, hakka Facebookis Rohelise Tee Õhtu jälgijaks!

Rohelise Tee Õhtu toimumist toetavad Tartu linn ja Tartu Loodusmaja.