Rohelise toote kampaania otsib vabatahtlikke

Bioneer edastab oma lugejatele Eesti Rohelise Liikumise "Rohelise toote" kampaania üleskutse.

Ootame endale appi rõõmameelseid vabatahtlikke "Rohelise toote" (endine „Loodussõbralik toode“) kampaania läbiviimisel. Kampaania raames muudame jaekettides müüdavad loodussäästlikud tooted tarbijale nähtavaks poeriiulitele kinnitatava Rohelise toote märgiste abil. Nii lihtsustame tervislike ja loodussäästlike valikute tegemist. Märgistamist toetab meediakampaania Tallinnas, Tartus ja Pärnus.

Reeglina on sul välja kujunenud oma kodulähedane pood, mida sa kõige sagedamini külastad. Kampaania raames tuleks sedasama kauplust külastades teha korra nädalas veidi pikem ringkäik ja vaadata üleriiulitel olevad loodussäästlikke ja tervislikke tooteid tähistavad märgistused. Märgiseid tuleb vahel uuendada või ümber tõsta, sest kauplustes muutub toodete sortiment ning märgised kaovad või lähevad katki. Soovi korral saad kaasa võtta sõbra, sest seltsis on lõbusam ja silm teravam. Sinu kontaktid antakse sulle sobiliku kaupluse töötajatele, et vältida võimalikke segadusi kaupluses ringiaskeldamisel.

Kampaaniasse on kaasatud jaekettide kauplused Tallinnast, Tartust ja Pärnust. Kui sa elad aga mõnes muus linnas, siis on sul võimalik kaasa lüüa Selverite, Rimide ja Maksimarketite märgistamisel ka mujal (Jõhvi, Jõgeva, Keila, Kohtla-Järve, Kuressaare, Kärdla, Narva, Paide, Põltsamaa, Põlva, Rakvere, Valga, Viljandi, Võru). Vabatahtlikuna saavad kampaanias kaasa lüüa kõik soovijad üle Eesti, kelle kodukohas on ostukeskused ja kes neid üsna sageli külastavad.

Kampaania vabatahtlikega tutvumiseks ja nende väljaõpetamiseks korraldame jaanuaris koolitusi nii Tallinnas, Tartus kui Pärnus, kampaania kestel saame ka muidu vabamas õhkkonnas kokku, et õiglase kohvitassi taga ja meeldiva filmi kõrvalt tarbimisteemalisi mõtteid arendada. Kevadel kampaania lõppedes teeme toreda kevadpikniku külastusega mõnda kodumaist ökotootjat kaema. Kampaania vabatahtlikud saavad omale kampaania tunnustega ökoloogilise t-särgi.

Esimene kogunemine on Tallinnas juba kolmapäeval, 14. jaanuaril. Saame kokku Von Krahli väikeses saalis II korrusel kell 18.00. Vaatame filmi "Our Daily Bread", mille ametliku veebilehega soovitame soojalt tutvuda (http://www.ourdailybread.at).

Filmi arutelult läheme sujuvalt üle mahetootmise ja -tarbimise probleemidele ning tutvustame ERLi kampaaniat Roheline toode (varem Loodussõbralik toode). Kõneleme lähemalt, miks muutsime kampaania nime ning mis on meie käesoleva aasta eesmärgid ja plaanid kampaania arendamisel.

Esimene kohtumine Tartus toimub 21. jaanuaril kell 18.00 Keskkonnahariduse keskuse saalis.

Kui soovid Rohelise toote kampaanias kaasa lüüa, kuid ei saa liikmeõhtust osa võtta, siis anna endast märku säästva tarbimise projektijuhile Enda Pärismale enda @ roheline.ee hiljemalt 25. jaanuariks.