See lugu juhtus siis, kui ma alles alustasin oma tööd jaamakorraldajana. Uue töölisena püüdsin kõike seadusi järgida täpselt nii, nagu oli ette nähtud. Tol ajal pidime veel ka reisijatele pileteid müüma. Nii juhtuski vahest, et kassas oli tegemist rohkem kui puldi taga.

Mäletan ühte veidrat lugu, kui jäin väga rumalasse olukorda oma üliagaruse tõttu. Siis oli veel nõuka aeg ja kõik rääkisid tööl ainult vene keelt. Rong saabus, viimased piletid sellele said müüdud ja rong seisis ikka veel jaamas.
Käisin ukse peal vaatamas. Kõik tundus korras olevat. Vaatasin ka puldi igaks juhuks üle. Valgusfoor oli roheline ja pöörangud olid õiged. “No miks ta siis edasi ei sõida?” jooksin vedurijuhilt küsima, et mis juhtus, miks nende rong ei välju ometi.

Tol ajal sõitsid veel vedurijuht ja ta abi kahekesi koos. Nägin kabiinis ainult vedurijuhi abi. Isegi see ei tundunud mulle imelik.

Küsisin oma küsimuse ära ja sain venekeelse vastuse, et “шины опустились”. Noogutasin ja tulin tulema. Olin seda lauset varem kuulnud, aga aru ei saanud. Natukese aja pärast nägin aknast, kuidas vedurijuht kange madinaga rongile jooksis ja seejärel väljus ka rong kohe jaamast. Ohkasin ja püüdsin edasi tõlkida seda sama lauset, sest polnud ju aru saanud sellest.

Rongi rataste lugu

Rong oli vist juba Pääskülas, kui see arusaamine lõpuks minuni jõudis. Missugused kummid need rongil tühjaks läksid? Appi, ma olen ikka päris totu. Viisin otsad kokku ja taipasin. Tegelikult jooksis vedurijuht vist korraks koju. Ju rongi plaanis oli paar minutit aega kokku hoitud, et jõuti kodus ära käia. Teadsin seda vedurijuhti nägupidi. Ta elas otse jaamataguses majas.

Abi aga lollitas mind niisama nalja viluks. Kindlasti said nad pärast minu üle kõvasti naerda. Päris häbi oli, et lasin end nii lihtsalt haneks tõmmata. Põdesin seda lugu ise kaua aga, ega julgenud sellest kellelegi rääkida. Püüdsin edaspidi iga päev õppida venekeelseid fraase, et enam mitte rumalasse olukorda jääda.

Nüüd on juhtumist tublisti aega mööda läinud ja pole enam nii piinlik. Niisugune oli siis see rongi rataste lugu.


Loe Bioneerist Pille blogi "Pillevna püüab päeva"!

Saa Pillega tuttavaks!