Sellel laupäeval, 30. mail toimub Soomaal Karuskose talu õuel kolmas Sääsepirina Alguse Kontsert. Tänavu astuvad kontserdil üles Virumaalt pärit viiuldaja Maarja Nuut, keda võluvad vanade külapillimeeste mäng ja pärismustantsude peadpööritavad mustrid; Uku Kübar ehk Kaabu armastus muusika ja maailma vastu väljendub helgetes ja emotsionaalsetes helides; Imandra Lake kajava shoegaze-muusikaga ning Kostja Tsõbulevski, kellel on Sääsepirina eel sündinud päris uus bänd.

“Soomaa on rahu armastav maanurk ja kord aastas annab ta jupi oma iseolemise ruumi Sääsepirina Alguse Kontserdi tarbeks. Kontserdil esinevad muusikud tajuvad küll looduse ja muusika tempot isemoodi, kuid kõigi loomingus on inimese mõõtu ja sõnulseletamatu “miski”, mida siin ikka hetketi tajume,” sõnab kontserdi programmijuht ja Mardu talu peremees Rait Parts.

“Ja tundub, et Sääsepirinaks sünnib alati ka midagi uut või saab taasleitud vana. Näiteks Kostja Tsõbulevskil, kes on juba mitmeid aastaid meid oma sooloprojektidga "painanud", sünnib päris uus bänd. Ja Imandra Lake, kellele Sääsepirin on esimene kontsert kahe aasta jooksul, tähistab väikest viisi mulluse albumi “Avane” väljaandmist.”

Tänavu kestab pidu veidi pikemalt ja on rohkem kodufestivali mõõtu. Kontserdi eelõhtul, 29. mail teeme algust metsa väärtusest ja mõttest kõneldes. Vestlusringis osalejad saavad jagada ja kuulda erinevaid olemuslikke tahke metsast ja tema väärtusest. Vestlusringi on oodatud ja kutsutud inimesi, kes metsaga igapäevaselt kokku puutuvad, sellest tulu teenivad, metsa kaitsevad või metsast oma loomingusse jõudu ammutavad.

Sääsepirina Alguse Kontsert on esimesest korrast alates plaanitud külakorda käima. Õuelt õuele rännates saab kontserdil osaleja igal aastal teha tutvust erinevate Soomaa nurgataguste ja seal toimetavate inimestega. Sellel aastal maandub kontsert Karuskose talus, kuhu siinne pererahvas on kujundamas Soomaal matkajate baaslaagrit, kontserdi raames on nii suurtel kui väikestel hea võimalus nende käe all õppida erinevate veesõidukitega ohutult ja osavalt ringi käima.

Täpsem info ja piiratud kogus pileteid on saadaval Karuskose talu kodulehel.