Euroopa suurimast cleantech ehk säästva tehnoloogia äriideede võistlusest ClimateLaunchpad osa võtnud 8 meeskonda on intensiivse äriarendusprogrammi edukalt läbinud ning alustavad võistlust Euroopa parima säästva tehnoloogia idee tiitli nimel. 12. augustil kell 18.00 Erinevate Tubade Klubis toimuvas Eesti finaalis valitakse välja 3 parimat meeskonda, kes sõidavad Eestit esindama Hollandis.

Arengufondi säästva tehnoloogia valdkonna projektijuhi Marit Salli sõnul lahendavad programmis osalevad meeskonnad väga olulisi ja suuri keskkonnaprobleeme alates õhu ja veesaaste vähendamisest kuni ressursside säästliku kasutamiseni ja säästliku käitumise propageerimiseni. “Kõigil esitatud ideedel on ka äriliselt suur potentsiaal. Usun, et Eestit esindama sõitvatel meeskonnal on tugev võimalus ka Euroopa finaalis silma paista,” lisas Sall

Finaalis on pubikul võimalus ka oma lemmikutele kaasa elada. Publiku hääletuse lemmik võidab konsultatsioonifirma Target One poolt välja pandud turundusalase koolituse ning kindlustab omale koha Skandinaavia suuremal cleantech rahastuskonverentsil “Cleantech Capital Day” Lahtis.

ClimateLaunchpad on rahvusvaheline ideekonkurss, milles osaleb tänavu 28 riiki üle Euroopa, sealhulgas ka Eesti. Programm pakub alustavatele start-up’idele ja ideega meeskondadele intensiivset äriarenduse koolitust nii välis- kui Eesti mentorite poolt. ClimateLaunchpadi eesmärk on vormida ideedest tugeva stardipagasiga alustavad ettevõtted, kes lisaks ärilisele kasumile vähendavad ressursside kasutust ning seeläbi mõju kliimale või keskkonnale üldiselt.  Climate Launchpadi programmi toetavad Climate-KIC, KPMG, Keskkonnaministeerium, Tehnopol, Pakri Teadus- ja Tööstuspark, Marble Invest, Pagar Võtaks ja Target One.

Rohkem infot üritusest on võimalik leida siit.