Aprilli lõpus antavate kontsertidega tähistatakse oma kolmandat sünnipäeva ning esitletakse uut plaati. Paabli teine album koondab suvise Saueaugu teatritalu etenduse “Küüni täitmise lood ja laulud” muusikat ning sel puhul tuleb tuurile laulma ja pilli mängima kaasa ka Märt Avandi. 

Hando Runneli ja Madis Kõivu sõnadele viisistatud palad on valminud Paabli ühistööna. “Meile anti täiesti vabad käed,” kommenteeris suvist loomeprotsessi Sandra Sillamaa Paablist. “Tegime neid lugusid täpselt nii, nagu ise tahtsime ja tulemuseks on rokkivad hullused, südamesse minevad ballaadid ja kantribiit.”  

Lisaks „Küüni täitmise lugudele ja lauludele“ esitab bänd kontsertidel ka oma uhiuut materjali, mis on oma olemuselt veelgi eksperimenteerivam, pöörasem ja mitmetahulisem. Seega saavad Paabli armastajad ka seekord kätte oma annuse metsikust muusikalisest virvarrist.  

Paabli eelmine plaat “Epöpoa” valiti äsja R2 ja Eesti Pärimusmuusika Keskuse poolt korraldatud etnomuusika edetabeli kokkupanekul rahva poolt 2009. aasta parimaks etnoplaadiks. “See oli meile kõvaks tunnustuseks ning meeldivaks sünnipäevakingiks,” kinnitas Sandra Sillamaa.  

21.-29. aprillini kestva kevadtuuriga tähistab Eesti pärimusfusiooni lipulaev oma kolmandat sünnipäeva ning sel puhul toimuvad Tallinna ja Tartu ja Viljandi kontsertide järel ka maailmamuusikapeod, kus mängib DJ Harl:Etno. 

Järgmised Paabli kontserdid toimuvad 24. aprillil Pärnus Kunstide Majas, 28. aprillil Viljandis Pärimusmuusika Aidas ning 29. aprillil Tallinnas von Krahli teatris. 

Paabli lood koosnevad omavahel põimitud vanadest pillilugudest, regilauludest ning omaloomingust. Paabli moodustavad Sandra Sillamaa (eesti torupill, sopransaksofon, viled, parmupill), Arno Tamm (laul, akustiline kitarr), Erko Niit (elektrikitarrid), Tõnu Tubli (löökpillid), Tanel Kadalipp (kontrabass) ja Rainer Koik (helikunstnik). 

“Küüni täitmise lood ja laulud” mängitakse Saueaugu teatritalus ka sel suvel.