SA Tallinn 2011 rattaparkla tegi laulu- ja tantsupeol ajalugu

SA Tallinn 2011 üleskutse tulla laulu- ja tantsupeole rattaga leidis 3.–5. juulini usinaid järgijaid. Tantsupeo parklat külastas kolmel päeval ligi 75 ratast. Laulupeo parklast sai aga täielik hitt – reedel poolsada, laupäeval pool tuhat ning pühapäeval üle poole tuhande ratta!

„ Kuna mugavalt paigutamise ruumi oli meil umbes 150 rattale, siis läks käiku ka piirdeaia väliskülg ning ehitasime parklale nö teise korruse. Me ei saatnud tagasi mitte ühtegi ratturit,“ kommenteeris SA Tallinn 2011 programmijuht Triin Männik. „Kõik läks tõrgeteta – ei ühtegi rattavargust, lõhkumist, ainult väga positiivne tagasiside. Üks rattur, kes eile õhtul lauluväljakult lahkus, rääkis, et on kaks päeva Nõmmelt rattaga pittu sõitnud ainuüksi tänu sellele, et sai meie juures turvaliselt parkida – ta lisas, et just see oli tema jaoks parim asi sellel laulupeol,“ lisas Männik.

„Ma usun, et nüüd võib täiesti julgesti öelda, et tegime laulu- ja tantsupeol Tallinna Lauluväljakul väikest viisi ajalugu. Meie rattaparklasse pargiti nii laupäeval kui pühapäeval üle poole tuhande ratta – täpsemat arvu ei oska öelda, sest sõiduriistad said nii tihedalt kokku pakitud, et mõnest kuhjast ei saanud aru, kus ühe ratta sadul lõpeb ja teise lenks algab. Möödakäijad kommeteerisid, et pole nii rattarikast vaatepilti Eestis kusagil varem näinud: „Nagu Amsterdamis!“ 

Kultuuripealinna rattaparklat aitas 13 vabatahtlikku. Rattaparkla õnnestumiseks andsid oma panuse Tallinna linnavalitsuse kommunaalamet, Tallinna linnavalitsuse kultuuriväärtuste amet, Eesti Rattarikkaks algatus ning Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus.