Samsung Electronics avalikustas F4EG, maailma suurima tihedusega keskkonnasäästliku kõvaketta. 

Kõvaketta EcoGreen™ F4 maht on 2 terabaiti (TB) – iga ketas kolmest mahutab 667 GB – ja sellele saab salvestada kuni 880 tundi DVD videot või 500 000 MP3 vormingus muusikapala.

Seesmises kõvakettas F4EG on kasutatud Samsungi suure tiheduse tehnoloogiat, mis tagab EcoGreen kõvaketastele parema jõudluse, väiksema voolutarbe ja suurema töökindluse.

„Suuremat salvestusmahtu soovivad multimeediumiprofid, mängijad ja koduarvuti kasutajad salvestavad ja varundavad üha suuremas koguses videomaterjali, muusikat, fotosid ja muid isiklikke andmeid,” ütles Samsung Electronicsi pooljuhtide allüksuse salvestimüügi asepresident I. C. Park. „F4EG-l on kõik vähese energiatarbega kõvaketta eelised, olles seejuures suure jõudlusega ja keskkonnahoidlik.”

Kolme kettaga, uusimat tehnoloogiat rakendav kõvaketas F4EG on 19% parema ootel jõudlusega ja ooterežiimis 23% väiksema voolutarbega kui varasem nelja kettaga mudel F3EG.

Uue mudeli trükkplaadikomplektist on kõrvaldatud halogeenühendid ja broomitud leegiaeglusti. Uus kõvaketas on toodetud keskkonnasäästlikest materjalidest ja vastab kõigile keskkonda käsitlevatele määrustele, sealhulgas RoHS-direktiivile (direktiiv teatavate ohtlike ainete kasutamise piiramise kohta elektri- ja elektroonikaseadmetes), mida kohaldatakse nii Euroopa Liidus kui ka kõikjal maailmas.

Vaikselt töötava süsteemi saavutamiseks on Samsungi uues kõvakettas kasutusel tehnoloogiad SilentSeek™ ja NoiseGuard™, mis tagavad kõvaketta madala mürataseme.

Kõvakettal F4EG on 3,0 Gbit/s SATA-liides, tehnoloogia Native Command Queuing ja 32 MB puhvermälu. 3,5” kõvaketas F4EG on Euroopa ja USA turul saadaval mahuga 1,5 TB ja 2 TB ning selle soovitatav müügihind on 119.99 USA dollarit. Esimesed tarned väljastatakse septembri algul.