Dow Jonesi jätkusuutlikkuse indeksi (DJSI) 2011. aasta ülevaates nimetati Samsung Electronics Co., Ltd. maailma kõige jätkusuutlikumaks tehnoloogiaettevõtteks. Saadud tunnustus peegeldab ettevõtte silmapaistvaid tulemusi mitmes majandus-, keskkonna- ja ühiskonnakategoorias.

Samsungi kogutulemus oli 86 punkti, mis on parim jätkusuutlikkuse tulemus tehnoloogiakategoorias uuritud 52 ettevõtte seas. Kategooriasse kuulub viis alamkategooriat, sealhulgas pooljuhtide, sidetehnika, arvuti riistvara ja elektrooniliste bürooseadmete kategooriad. Samsungil olid tehnoloogiaettevõtete hulgas parimad keskkonna- ja majandustulemused, mis on kaks kolmest peamisest analüüsitud jätkusuutlikkuse valdkonnast.

„Samsungil on hea meel, et Dow Jonesi jätkusuutlikkuse indeks tunnustab meie jõupingutusi,” kommenteeris Samsung Electronicsi koostöökeskuse asepresident ja tegevjuht Byungsuk Choi. „See tulemus väljendab Samsungi usku, et saame pakkuda lisaväärtust kaitses keskkonda ja panustades ühiskonda, kus tegutseme ning samas saavutada ka häid majandustulemusi.”

2011. aasta esimeses pooles on Samsung vähendanud kasvuhoonegaaside heitkoguseid kõigis tootmisrajatistes 2008. aastaga võrreldes 38 protsenti, lähtudes müügiga normaliseeritud arvestusest.

Ettevõttel on ka ringlussevõtu- ja tootetagastusprogrammid rohkem kui 60 riigis ja programmi Samsung Recycling Direct kasutatakse nüüd rohkem kui 1150 tegevuskohas Põhja-Ameerikas.

Samsung märgiti ära DJSI aruandes esimest korda 2009. aasta septembris ja liigitati 2010. aasta septembris pooljuhtide kategoorias kuldklassi, mis tähistab kategooria juhi tulemusest kuni 5 protsenti väiksemat kogutulemust.

1999. aastal kasutusele võetud DJSI on laialdaselt tunnustatud ülemaailmne vahend juhtettevõtete tegevuse jätkusuutlikkuse hindamiseks. DJSI Worldi valiku aluseks on jätkusuutlikku tegevusse investeerimise strateegiatele keskenduva investeerimisgrupi Sustainable Asset Management (SAM) koostatud majanduslike, ühiskonna- ja keskkonnategurite analüüs.

DJSI kohta lisateabe saamiseks külastage veebisaiti www.sustainability-index.com.