Teadlaste Ööl kutsuvad Tartu Ülikooli loodusmuuseum, zooloogid ja geograafid seiklema fossiilide ja tulnukate jälgedes ning botaanikaaed avastama kaunviljaliste mitmekülgset maailma. Tasuta eriprogrammid toimuvad 30. septembril kella 18-22 Vanemuise 46 ning Lai 38.

Vanemuise 46 majas saab osaleda loodusmuuseumi salasoppe tutvustavas orienteerumismängus. Avatud on ka populaarne lastenurk, kus pere noorimad saavad mängides tutvuda Läänemerega. Lisaks meisterdatakse vahvaid helkureid. Zooloogid lahkavad tulnukat ning räägivad, kuidas võõrliigid meile satuvad. Imetleda saab ka elusaid troopilisi liblikaid ja maitsta putukaid. Geograafid aitavad avastada oma nähtamatuid jälgi ruumis ja selgitavad, kuidas selle põhjal teadust teha. Käe saab külge panna tuleviku ülikoolilinnaku planeerimises. Tutvu kavaga.

Botaanikaaias saab teada, kuidas on kaunviljalised taimed seotud teksapükste, lagritsakommi, kummiaraabiku ning Hong Kongi lipuga. Reedel avatakse ubasid-herneid ja nende sugulasi tutvustav näitus "Läätseleemest autokütuseni", mida saab külastada 30. oktoobrini. Toimuvad ka temaatilised ekskursioonid ja viktoriin ning lapsed saavad osaleda liblikõie ja ubade-herneste mängus. Tutvu kavaga.

Osalemine on kõigile tasuta.

Üritused kuuluvad kõikjal Euroopas toimuva projekti European Researchers’ Night programmi. Vaata kogu Teadlaste Öö kava www.teadlasteöö.ee.