Eesti looduskaitse kõrgeima tunnustuse, Eerik Kumari nimelise preemia koos looduskaitse kuldmärgiga pälvis sel aastal tunnustatud looduskaitsja ning EMÜ keskkonnakaitse ja maastikukorralduse professor Kalev Sepp !

  • Bioneeri uudised
  • 10. mai 2021
  • Foto: EMÜ keskkonnakaitse ja maastikukorralduse professor Kalev Sepp/Erakogu

Kalev Sepa eriala on maastikukaitse. Mitmed tema tööd on leidnud praktilise väljundi, näiteks on ta uurinud inimeste ning looduse suhteid kaitsealadel. Lisaks sellele on Kalev Sepp aktiivselt löönud kaasa rahvusvahelises looduskaitselises tegevuses, ta on olnud maailma suurima looduskaitseliidu (IUCN) asepresident. Samuti on ta pikaaegne Eesti Looduskaitse Seltsi juhatuse liige ning möödunud suvest ka seltsi esimehe kohusetäitja.

Märtsikuises "Eesti Looduses" on Kalev Sepp kirjutanud: "Kuigi lähiminevikus on meil märkimisväärseid saavutusi, seisame praegu silmitsi paljudele Euroopa piirkondadele omaste probleemidega: maastik kui kohaliku identiteedi sümbol tuhmub tasahilju, maatiku kui elukeskkonna kvaliteet läheb allamäge." Ja veel: "Maastike kaitse, korraldamine ja planeerimine eeldab kõigile sobiva lahenduse nimel sageli tihedat koostööd eri valdkondade, asutuste ja isikute vahel."

Looduskaitsekuul kuulutas Keskkonnaministeerium välja looduskaitse hõbemärkide saajad: Sirje Aher, Horst Freitag, Rein Järvekülg, Mart Külvik, Vladimir Mirotvortsev ja Kalev Raudsepp.

Palju õnne kõigile laureaatidele!