Novembris korraldatakse Kultuurikatlas juba üheksandat aastat Baltimaade vanimat Taimetoidumessi. Vegeksperdi, Loomuse ja Eesti Vegan Seltsi koostöös toimuv suurüritus teeb sel aastal kummarduse maailmamuutjatele.

  • Toit ja aiandus
  • 2. oktoober 2019
  • Foto: Taimetoidumessi dekoratsioonid. Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

Eelmistel aastatel tuhandeid külastajaid ligimeelitanud Taimetoidumessi eesmärk on tutvustada täistaimseid tooteid ja vegan elustiili.  Kahepäevasel messil osaleb ligi sada ettevõtet Eestist ja välismaalt, toimuvad erinevad loengud, filmiesitlus ja töötoad. Messi peaesinejad tulevad seekord mõlemad Ameerika ühendriikidest, esinejaid on ka Inglismaalt, Islandilt, Soomest ja Eestist. Kõikide ettekannete ja töötubade fookus on ühiskondlikul aktivismil. 


 
Maailmamuutjatele omast särtsu ja südikust tähistatakse vürtsidega. Taimetoidumessi korraldajad soovitavad seetõttu toidupakkujatel lisada messimenüüsse või toodetesse tšillit ja muid teravaid maitseaineid, et novembrikuusse hubast soojust tuua.

 
Taimetoidumess 2019 toimub Tallinna Kultuurikatlas 9. ja 10. novembril. Kahepäevane pääse messile maksab 5 eurot ja selle saab soetada kohapeal.