Sidrunimeliss - kurvameelsuse rohi

  • Tarbimine ja tervis
  • 28. detsember 2016
  • Sidrun. André Karwath aka Aka CC BY-SA 2.5 creativecommons.org, via Wikimedia Commons

Sidrunimelissi on vanal ajal ikka kurvameelsuse rohuks ja vaat et kõike ravivaks peetud. No pole ka ime – tasub vaid pea melissipuntrasse pista, kui kõik meeled saavad kosutust tubli annuse kerge sidrunilõhnaga!

Sidrunmeliss on nüüdisajalgi kasutusel ärevuse, närvilisuse, unehäirete ja uinumisraskuste korral, millele isegi teadlased väga vastu ei vaidle. Teatakse, et ta toetavat ka seedimist, vähendab üleminekuajavaevusi ja on külmetushaiguste puhul hea tervise taastamise toetaja, iseäranis koostöös ja segus teiste ravimtaimedega. Üksi jääb ta mõju mõnigi kord nõrgaks.

Olgu siinkohal ära toodud ka üks retsept: võta 1 spl peenestatud droogi, vala see üle 1 kl keeva veega, jäta 10 minutiks tõmbama, siis kurna ja joo klaas lonkshaaval hea une saamiseks või klaasitäis kolm korda päevas muude melissiga leevendatavate vaevuste vastu.


Ökoinimestel ja loodussõpradel on põhjustad rõõmustada - taas on ilmunud juba traditsiooniks saanud Terve Elu ökokalender, mis sel aastal võtab vaatluse alla Eestis kasvavad ravim- ja maitsetaimed, nii ongi märkmiku selle aastane alapealkiri: “Ravim- ja maitsetaimed — tohtrid loodusest.” Toredad nõuanded ja muhedad legendid on kokku seadnud TÜ professor Ain Raal.

Bioneeri lugeja saab kuni 10.detsembrini soetada selle vahva loodussõbralikult toodetud kalendermärkmiku -15% allahindlusega Öko24.ee veebipoest, lisades sooduskupongi lahtrisse sõna “bioneer”. Nii on loodusesõbrast lugejale märkmiku hinnaks vaid 5.95 (tavahind veebipoes 7 eurot ja tavapoes 9.90).

Ostukeskkonna link on siin.

Kalendermärkmikus on:

• enam kui 50 toredat Eestis enimtuntud ravim- ja maitsetaimepilti koos soovituste ja kasutusõpetusega

• praktiline nädala kaupa kalendermärkmik oma igapäevase asjaajamise korraldamiseks

• käepärane suurus - 15 x 20 cm

Märkmik on trükitud taastoodetud paberile, looduslike õlide ja vaikude baasil valmistatud värvidega.