Inimese igat liigutust ja hingetõmmet jälgivad kellad, nutimajad ning ettevõtted, mis näivad kliendi soove teadvat enne kui ta ise sellele jõuab mõelda. Kas see on tarbija jaoks pigem probleem või võimalus? Tule kuula, mida ettevõtjad ja tarbijad sellel teemal 14. mail toimuval tarbimiskeskkonna arengu aastakonverentsil „Kuidas tarbijast sai kaup ja milline on tulevik“ räägivad.
- Tarbimine ja tervis
- 5. mai 2015
Tarbijate andmete kasutamine on valdkond, mille täit potentsiaali pole paljud Eesti ettevõtjad veel kasutanud või probleemi olemust tunnetanud. Tarbijakaitseamet, Euroopa Komisjoni esindus ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoda on selleks puhuks kokku kutsunud valdkonna spetsialistid, et pakkuda ettevõtjatele väärtuslikku teavet andmete kasutamise probleemide ja võimaluste kohta.
„Internetiäris on käibel ütlus, et kui sa teenuse eest ei maksa, siis pole sa mitte tarbija, vaid hoopis kaup, mida müüakse. Konverentsi lõpuks võiks saada selgemaks, kas asi on tõesti nii hull, kui palju suured internetifirmad siis meie kohta ikkagi teavad ja kas nad kasutavad seda meie privaatsust rikkudes ära,“ ütles konverentsi päevajuht Henrik Roonemaa.
Konverentsil arutlevad nii ettevõtjad kui tarbijad selle üle, milline on viimase jalajälg kaupmehe andmebaasis, tuuakse välja suurandmete kasutamise parimaid praktikaid ja kasu ettevõtjatele ning mõju ja võimalused tarbijale. Ühtlasi antakse konverentsil noortele võimalus debateerida tuleviku ja privaatsuse teemal ning diskuteeritakse, kuidas kool suudaks päriseluga sammu pidada ehk milline on tuleviku kool.
Konverents on suunatud nii jae- kui ka e-kauplejatele, haridus- ja riigiasutustele, finantssektorile ning kõigile teistele ettevõtjatele, kes on huvitatud tarbimiskeskkonda ning ettevõtluse ja tarbijaõiguste arengut puudutavatest teemadest, eriti just andmete kogumisega seotud ohtudest, probleemidest ja võimalikest lahendustest tulevikus.
Konverents toimub 14. mail Tallinnas Swissôteli konverentsikeskuses ning osalemiseks tuleb registreeruda hiljemalt 8. mail (k.a) tarbijakaitseameti kodulehe kaudu. Seal on nähtav ka ürituse päevakava. Konverents on eesti keeles ja kõigile tasuta.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta