Sääsepirina Alguse Kontsert tuleb vääramatu jõuga juba kolmandat korda. Kontsert on uue suve künnisel leidnud koha Karuskose talus Soomaa rahvuspargi südames. Tänavu kestab pidu veidi pikemalt. Lõkketule ääres tehakse vestetega metsa väest ja mõttest algust juba kontserdi eelõhtul, 29. mail. Kontsert algab laupäeval, 30. mail kell 19.00.

“Soomaa ja siinsed õued annavad kord aastas Sääsepirina Alguse Kontserdi tarbeks jupi oma iseolemise ruumi. Sestap on ka kõigi siin pillikasti lahti löövate muusikute loomingus inimese mõõtu ja sõnulseletamatu "miski",” avab kontserdi programmijuht ja Mardu talu peremees Rait Parts. “Seda seletamatut miskit tajub ka siis, kui seisad südatalvel tihaseparve peletamata vanas õunapuuaias või vaatad varakevadel isekeskis luhaservas jalutades korraga tõtt mõne põdraga.”

Kontserdil üles astuvad muusikud tajuvad looduse ja muusika tempot ning värsimõõtu isemoodi. Uku Kübara ehk esineja nimega Kaabu klaver kõlab nagu varakevadine mets. Ja varakevadine mets on yanntiersenlikult lennukas. Maarja Nuudi viiul käib vanade külapillimeeste mängu järgi. Tema loodud helipilti mahuvad põlismetsast kostuvad ürgsemad helid ja pisult pöörased tantsusammud. Imandra Lake kõlab nagu nemad ise. Ja see, et ilma ja kaugusi trotsides on Imandra Lake oma helidele taustaks videosid salvestades mitmeid kordi rabaservadele sattunud, ei ole ilmselt juhus. Kostja Tsõbulevski on oma sooloprojektidga kuulajaid "painanud" juba mitmeid aastaid. Sääsepirinaks sünnib aga Kostjal päris uus bänd. Sestap on mida oodata.

Helisid jagub ka mujale. Kontserdipäeva juhatavad sisse Kulno Malva uitamised lõõtsa või torupilli saatel. Kontserdist lava ette tatsuma jäänud tantsujalad juhivad aga maikuu viimase päikesetõusuni Psühhodisko mehed Andreas McKeough ja Ahto Külvet.

Nagu tavaks saanud, pakub Sääsepirinal muusikale väärilist konkurentsi toit. Tänavuse menüü ja joogikaardi paneb kokku Miku Vegan Kohvik. Ning kuna sel aastal ollakse Karuskose talus, kuhu siinne pererahvas on kujundamas Soomaal matkajate baaslaagrit, siis on kontserdi raames nii suurtel kui väikestel hea võimalus nende käe all õppida erinevate veesõidukitega ohutult ja osavalt ringi käima.

Soomaa on rahu armastav maanurk ja sestap on ka tänavu pileteid jagada piiratud arv – kõigil, kellel on kindel plaan tulla, soovitavad korraldajad pileti eelmüügist ära osta. Pileteid ja infot saab Karuskose talu kodulehelt.