Sotsiaalkindlustusamet otsib põhja, lõuna ja ida piirkonda uusi partnereid põgenike lühiajaliseks majutamiseks eskaleerunud Ukraina olukorra valguses. Pakkumuste esitamise tähtaeg on 11. märts kell 17.

„Esimese majutushanke tulemusel sõlmis sotsiaalkindlustusamet lepingud 44 majutusasutusega. Tänaseks on aga selge, et põgenike arv kasvab tundidega, mis tähendab, et peame ka oma võimekust tõstma,“ rääkis sotsiaalkindlustusameti kriisistaabi juht Kaisa Üprus-Tali.

Majutust otsitakse kolmes piirkonnas: põhja piirkond (Harjumaa), lõuna piirkond (Tartu, Võru, Valga, Viljandi, Põlva ja Jõgeva maakonnad) ning ida piirkond (Lääne-Viru maakond).

Majutusasutused peavad asuma kohas, kus on toimiv ühistranspordi ühendus suuremate keskustega. Inimestele peab olema tagatud kohapealne toitlustus, voodipesu ning hügieenitarbed. Samuti tagab majutusasutus võimalusel majutamise koos lemmikloomaga. Olemas peab olema ruum, kus sotsiaalkindlustusamet saab pakkuda psühhosotsiaalset kriisiabi.

Palun saata oma pakkumus hiljemalt 11.03.2022 kell 17:00 e-posti aadressile ukraina@sotsiaalkindlustusamet.ee. Sotsiaalkindlustusamet arvestab ainult tähtaegselt esitatud pakkumusi ning lükkab pärast tähtaega esitatud pakkumused tagasi.