Eesti esimene ühiskondliku vastutuse nõustamisele keskenduv ettevõte Sustinere käivitas strateegilise koostöö Põhjamaade ühe suurima selle valdkonna agentuuriga Enact Sustainable Strategies. Kahe ettevõtte tugevusi kombineerides suudetakse pakkuda parimaid jätkusuutlike strateegiate ja vastutustundliku juhtimise lahendusi äri- ja avaliku sektori organisatsioonidele Eestis, Lätis ja Leedus.

  • Majandus
  • 6. veebruar 2019
  • Foto: Pixabay, CC Public Domain

Avalikkuse kasvav tähelepanu juhtimiseetika ja läbipaistvuse, ühiskondliku sidususe ning keskkonnamõju osas paneb organisatsioone neid teemasid aina teadlikumalt käsitlema. Huvigruppide tõusnud ootustele vastamine aitab võita usaldust tarbijate, töötajate, rahastajate ning laiema üldsuse seas.

„Koostöös Enactiga suudame liita kahe meeskonna kompetentsid ja erinevate turgude eripärade tundmise ning pakkuda oma klientidele tipptasemel tuge. Kuna tegutseme üle Baltikumi, toetab koostöö meie ambitsioone ka seal,“ ütleb Sustinere asutaja ja partner, Maris Ojamuru.

 „Rootsi ja Soome on Eesti peamised väliskaubanduspartnerid. Sealsed ühiskonnad ja ettevõtted on jätkusuutliku majanduse ja elukeskkonna kujundamisel maailma tipus. Ühelt poolt on partnerlus võimalus jagada meie klientidele sealset kogemust. Teiseks kasvab seeläbi meie suutlikkus aidata Eesti firmadel leida eksporditurgudega rohkem ühist keelt ka neil teemadel. Sageli näeme kui keerukas on otsustada, millest alustada ja kuhu oma ühiskondliku vastutuse fookus seada, siin saamegi abiks olla,“ lisab Sustinere teine asutaja ja partner, Marko Siller.

Enacti asutaja ja tegevjuhi Mattias Iweborgi sõnul on koostöö Sustinerega ettevõttele suurepärane võimalus olla oma Põhjamaade klientide jaoks olemas ka siis kui nad Balti riikides tegutsevad. "Saame oma klientidele pakkuda kõrgetasemelist ja strateegilist tuge koos usaldusväärse kohaliku partneriga ja mõistagi toetame Sustineret kohalike klientide teenindamisel,“ lisas ta.

Rootsis baseeruv Enact on 14 aastaga kasvanud Skandinaavia üheks suurimaks jätkusuutlikkuse ja vastutustundliku juhtimise teemale spetsialiseerunud agentuuriks. Nad on üks väheseid Global Reporting Initiative (GRI) sertifitseeritud koolituspartnereid siin regioonis. Äriklientide kõrval on Enact viinud aastaid läbi ka Rootsi Instituudi juhtimisprogrammi (SIMP), kus on osalenud ka mitukümmend Eesti juhti.

Sustinere ja Enacti koostöö avalöögiks on 5. märtsil 2019 Tallinnas ühiselt korraldatav seminar.