Uued seadused kõrvaldavad turult energiamahukad laiekraantelerid kui EL toob oma kliima alalhoiu sõjakäigu meie elutuppa.Energiat neelavad laia ekraaniga plasmatelerite keelamine on kliimamuutuste vastu võitlemise üheks osaks.

Sellel kevadel astub jõusse üleeuroopaline energiatõhususe standard, mis tõrjub turult kõige ebaefektiivsemad telerid. Samal ajal muutub kohustuslikuks nende energiamärgistamine, mille abil on võimalik energiakasutuse seisukohast kindlaks  teha nii parimad kui halvimad mudelid.

Suured plasmatelerid, mis on surutud väikestesse tubadesse, tarbivad 4 korda enam elektrit kui traditsioonilised katoodkiirega telerid. Telerite erinevad mudelid tarbivad elektrit erinevalt, kuid näiteks 42 tolline plasmateler võib aastas tarbida 822 kWh, LCD teler 350 kWh ja suurim toodetav 32 tolline traditsiooniline teler 322 kWh  

Viimase 30 aasta jooksul on tüüpilises kodus elektriliste seadmete arv kasvanud 17-lt kuni 47-ni: skanneritest turvasüsteemideni, cappuccino kohvikeetjatest arvutiteni, mängukonsoolid on liitunud traditsioonilisemate kannude, triikraudade, tolmuimejate ja küpsetajatega. Ka telerite arv on kasvanud tormakalt, neid on nüüd 60 miljonit – iga elaniku kohta on teler. Energiasäästu Trust ennustab järgneva 4 aasta vastavate seadmete energiatarbe kasvu 12 % võrra.

Allikas: ISNET Newswire