Swedbank ootab kuni 18. märtsini organisatsioone kandideerima annetuskeskkonda, kuhu oodatakse lisaks üle-Eestilistele organisatsioonidele kandideerima ka tugevaid kohalikke ning regionaalseid algatusi, mille eesmärgiks on lahendada olulisi valupunkte Eesti ühiskonnas. Annetuskeskkonna vahendusel on võimalik saada oma tegevustele rahalist tuge ja käimasolevaid projekte laiemale üldusele tutvustada.

Swedbanki toetustegevuse juhi Maarja Loorentsi sõnul on eesmärk annetuskeskkonnast kujundada organisatsioone mitmekülgselt toetav keskkond, mis viiks kokku elu edendavad algatused ning inimesed, kes tahavad neisse oma panust anda. "Lisaks teenustasuta annetamise võimalusele on klientide poolt väga sooja vastuvõtu osaliseks saanud ka preemiaprogrammisüsteem, mis võimaldab kõikidel kaardikasutajatel annetada kaardimaksetelt kogunenud preemiapunktid heategevuseks," selgitas Loorents.

Lisaks annetajate rahalisele toetusele pakub annetuskeskkond ka hea võimaluse oma tegevuse laiemaks tutvustamiseks ning tähelepanu tõstmiseks. „Näiteks on annetuskeskkonna lehekülg Facebookis kogunud tänaseks üle paarikümnetuhande fänni, olles suurepäraseks kanaliks, mille abil on annetajail igapäevaselt võimalus hoida silma peal, millega annetuskeskkonna organisatsioonid tegelevad, kuhu arenevad ja mille jaoks raha kasutavad,“ ütles Pelgulinna Sünnitusmaja toetusfondi tegevjuht Eeva Kauba. „See on kiire ning lihtne võimalus tutvustada oma tegemisi laiemalt ning anda inimestele tagasisidet, mida nende annetustega on tehtud,“ lisas Kauba.

Kandideerimiseks vajalik informatsioon on üleval annetuskeskkonna lehel www.swedbank.ee.

Hindamiskriteeriumide alusel teeb esitatud organisatsioonide seast valiku hindamiskogu, kuhu kuuluvad Swedbanki, erasektori ning avaliku sektori esindajad. Kandideerimine kestab 18. märtsini ning uued organisatsioonid lähevad annetuskeskkonda üles 1. juunil.

Swedbanki annetuskeskkond on tänaseks vanim, usaldusväärseim ning suurim annetusi vahendav keskkond Baltikumis. Swedbanki kliendid on annetuskeskkonna organisatsioonide toetuseks annetanud ligikaudu 200 000 eurot, millele Swedbank on omaltpoolt lisanud veel ligikaudu 250 000 eurot.