Alates maikuust hakkab Swedbanki väljastama pangakaarte, millede puhul on võimalik puute järgi vahet teha, kas tegu on deebet- või krediitkaardiga. Üleminek puutel eristatavatele kaartidele toimub kaarditüüpide kaupa järk-järgult. Selle eesmärgiks on kasutada olemasolevad kaarditoorikute laojäägid jätkusuutlikult ära ja mitte tekitada ära visatavat plasti.

 „Puutel eristatavad ehk taktiilsed kaardid on lihtsamini kasutatavad nägemispuude, aga ka ajutiste nägemisprobleemidega inimestele – mis iganes põhjusel on kaartidel parasjagu keeruline visuaalselt vahet teha,” sõnas Swedbanki klienditeenuste juht Ede Raagmets. Uute kaartide küljel on eri kujuga sälk, mis võimaldab vahet teha, kas tegu on deebet- või krediitkaardiga.

„Pangakaartide loomistehnoloogia on aastatega üksjagu muutunud – üks praktiline tulem on olnud, et kaardid on üldiselt tasapinnalised, mitte enam pressitud numbritega, nagu ehk osa kliente mäletab. Uus lahendus aitab kaasa sellele, et kaartide kasutamine oleks mugav ja käepärane kõigile,” lisas Raagmets.

 Ühtlasi on alates maikuust kõik Swedbanki väljastatud pangakaardid toodetud täielikult taaskasutatud plastist. Sellega on iga kaardi kohta kokku hoitud üle 3 grammi plasti ja säästetud 18 grammi süsihappegaasi keskkonda eraldumist.