Swedbanki pensionifondid investeerisid üle 10 miljoni euro peamiselt Jaapani kapitalil põhineva riskikapitaliettevõtte NordicNinja uude investeerimisfondi. Investeeringu tulemusel saavad Swedbanki teise ja kolmanda samba fondidesse investeerinud inimesed osa Põhjamaades ja Baltikumis kiirelt kasvavate ja kliimamuutuste mõju vastu võitlevate süvatehnoloogia ettevõtete edust.

  • Kliima
  • 12. september 2023
  • Foto: Pixabay

Swedbanki Investeerimisfondid AS osales NordicNinja investeerimisvoorus kolme II pensionisamba fondi (1970ndatel, 1980ndatel ja 2000ndatel sündinutele) ning kolme III pensionisamba fondiga (V100, V60, V30).

Swedbanki Investeerimisfondide portfellihaldur Ene Õunmaa sõnul on Põhjamaade ja Baltikumi kliima- ja süvatehnoloogiaettevõtetesse investeeriv riskikapitaliettevõte NordicNinja olnud juba osaline siin piirkonnas kolme ükssarviku ehitamisel ning nende esimese fondi investeeringute seas on veel mõnigi sama potentsiaaliga ettevõtte.

„NordicNinja Eesti-Jaapani päritolu juhtivpartnerite meeskonna senine kogemus ja tulemused räägivad enda eest. Kui reeglina on ligipääs sarnastesse erakapitali investeerimisfondidesse enamikel inimestel keeruline, siis Swedbanki pensionisammastesse investeerimise kaudu on see nüüd igaühel võimalik,“ ütles Õunmaa.

„Lisaks pensionifondi varade kasvatamise atraktiivsele võimalusele oli meie jaoks ülioluline see, et fond tegutseb peamiselt meie piirkonnas ning otsib kasvuvõimalusi siinset elu ja keskkonda paremaks muutvatest ettevõtetest,“ selgitas Õunmaa.

NordicNinja uue fondi kogumaht on 200 miljonit eurot, mille juhtinvestoriks on Jaapani rahvusvaheline koostööpank (Japan Bank for International Cooperation) koos Kiraboshi Banki, Honda, Omroni, Baltikumi suurima erakpitalifondi BaltCapi ja Swedbankiga.