Eile, 30. juunil anti algatuse Eesti Rattarikkaks eestvedamisel  47 laenuratast Swedbanki töötajatele. Kahe nädala vältel katsetavad pankurid omal nahal kas ja kuidas on võimalik rattaga oma igapäevaseid ametikäike teha.

Eesti Rattarikkaks algatuse üks tegevusi on populariseerida rattakasutust asutustes. Jalgratas on samasugune liiklusvahend nagu autogi, sellega saab käia tööl, koolis ja poes, kuid ometi takistavad rattakasutuse laiemat levikut mitmed müüdid ning valestimõistmised.

Eesti Rattarikkaks algatuse koordinaator Maario Laas:  Mõne kuu vältel kasutavad laenurattaid mitmete ettevõtete töötajad. Sageli arvatakse, et ratas ärilisteks asjaajamisteks ei sobi. Levinud on arusaam, et ratas on vaid boheemlaste ja noorte sõiduriist ning rattaga tööasju ajavat inimest ei saa tõsiselt võtta. Lisaks arvatakse ka, et kontoririietes ei saa rattaga sõita. Meie oma tegemistega proovime taolisi müüte kummutada ja väidame, et kõik on kinni mõtlemises ja tahtmises. On tore, et Swedbank otsustas algatusega kaasa tulla, sest teatavasti peetakse pankureid inimesteks, kes sõidavad autoga uksest ukseni ja väga tihti jalgrattaga ei liigu. Loodame, et see müüt saab nüüd kummutatud."

Swedbanki ühiskondliku vastutuse valdkonnajuhi Maris Ojamuru sõnul on koostöö algatusega Eesti Rattarikkaks väga positiivne.  Saame nõnda rohkem hoolida puhtast loodusest, keskkonnasäästlikkusest ja oma töötajate tervisest. Koos selle initsiatiiviga avanes meil suurepärane võimalus aidata kaasa tervisliku eluviisi edendamisele meie ühiskonnas ja puhtama keskkonna säilimisele.

Samuti on laenurattaid juba proovinud Eesti Rahvusringhäälingu, Elisa, Elion, Uus Maa, Tallinna Linnavalitsuse, Delfi, Tallinna Vesi ja Elektriraudtee töötajad. Algatuse eestvedajad loodavad, et nimetatud asutused on eeskujuks ka teistele ja rattakasutus linnas muutub üha enam ja enam populaarsemaks.

Rattad annab asutuste käsutusse Hawaii Express algatuse Eesti Rattarikkaks eestvedamisel.

Eesti Rattarikkaks algatajad: Eesti Roheline Liikumine, Uue Maailma Selts, SA Tallinn 2011, Jalgrattaklubi Vänta Aga ja Eesti Maaülikool. Ettevõtmist toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital.