26. septembril kell 11 avati Keila Ringmajandusühingu toiduringluskapp. Kapp asub Haapsalu maantee ja Kooli tänava ristmikul, Haapsalu mnt 10 nurgal.

  • Bioneeri uudised
  • 26. september 2021
  • Foto: Keila Baptistikoguduse vabatahtlike grupp kapi paigaldamise päevakul/Keila Ringmajanduse Ühing

Toiduringluskapp on ringmajanduse osana kombinatsioon kogukondlikust algatusest ja toidu raiskamise vältimisest. Kappi saavad tuua toidukaupu ja aiasaadusi kõik inimesed, kellele on oluline, et kõlblik toit ei satuks prügisse. Toiduringluskapid toimivad kogukondlikult kokku lepitud reeglite alusel.

Toidujagamise kapid on keskkonnasäästliku mõtteviisi osa. Toiduringluse eesmärk on päästa toitu ja vähendada raisku mineva toidu hulka. Iga-aastaselt viskavad eestlased ära ligikaudu 265 kilogrammi toitu inimese kohta!

Kohalikul tasandil on toiduringluskapi eesmärk avardada kogukonnaliikmete teadlikkust säästvast tarbimisest, toidu väärindamisest, keskkonnahoiust ja jätkusuutlikust elust. Säästev tarbimine hõlmab elustiili, ostukäitumist ja seda kuidas inimesed tooteid tarbivad ning hiljem neist vabanevad.

Sarnased toidujagamiskapid toimivad edukalt juba Tartus, Laulasmaal, Sauel ja Viljandis.

Ole kursis Keila toiduringluskapis toimuvaga ja liitu facebooki grupiga

Kui soovid liituda kapi vabatahtlike tiimiga siis kirjuta: heldena@keilaringmajandus.ee
Muudes kappi puudutavates küsimustes kirjuta: liisa@keilaringmajandus.ee

Kapi ellu toomisele aitasid kaasa: Keila Tarbijate ühistu, Keila Baptistikoguduse vabatahtlikud ning Keila Linnavalitsus.