Keskkonnaminister Rene Kokk kuulutas täna Eesti noorimas rahvuspargis, Alutagusel, Eesti looduse päeva avatuks.

  • Bioneeri uudised
  • 17. august 2019
  • Foto: Sõnajalg Alutaguse looduspargis. Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

Iisaku lauluväljakule oli kogunenud mitusada inimest üle kogu Eesti, et kuulata Jaan Tätte kontserti ja seejärel matkata Virumaa radadel. Keskkonnaminister Rene Kokk: "Eestis töötavad paljud organisatsioonid, looduskeskused, muuseumid,  ühingud ja seltsid, selle nimel, et inimesi loodusele lähemale tuua ja samas keskkonda hoida. Eesti looduse päev on meie ühine ettevõtmine, millega soovime ühe pika nädalavahetuse jooksul pakkuda valikut nendest võimalustest, kuidas Eesti loodust paremini tundma õppida, väärtustada ja hoida.  Lühidalt, Eesti looduse päev on ühtlasi ka kõigi loodussõprade päev, et viibida, õppida ja õpetada meie looduses."

Seekord on päeva tunnuslauseks „Tunne kodumaa loodust ja kultuuri“. Päeva pidulikku tähistamist Iisakus korraldavad Eesti Looduskaitse Selts ja Looduse Omnibuss koostöös Keskkonnaministeeriumiga.

Eesti looduse päeva toimumisaeg augustikuu kesksel nädalavahetusel on seotud ka Eesti esimese kaitseala, Vaika linnukaitseala sünniga – just sealt algas 109 aastat tagasi augustikuus merelindude kaitse Vaika saartel, tänases Vilsandi rahvuspargis. Sealt, kõige läänepoolsemast rahvuspargist tõi tervituse Eesti ja ühtlasi Euroopa Liidu idapoolsemasse rahvusparki tuntud muusik Jaan Tätte.

Lisaks Alutagusele toimuvad Eesti looduse päeva sündmused – ekskursioonid, matkad, töötoad, kontserdid, nahkhiireretked ning palju muud kogu pika nädalavahetuse jooksul mitmel pool Eestis.

Loe toimuvate sündmuste kohta siit.