Igal pool maailmas tähistatakse täna ülemaailmset loomade päeva. Eesti Loomakaitse Selts (ELS) tähistab loomadepäeva juba kümnendat korda ning ka selleks aastaks on plaanitud mitmeid üritusi kogu Eestis, kirjutab ELS.

Terve oktoobrikuu jooksul viib ELS läbi erinevaid loomade kaitse ja abistamise teemalisi üritusi ja infopäevi. Tegevusi jätkub nii noortele kui vanadele, kooliõpilastele ja täiskasvanutele – mine joonista ELSi infopäeval Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Paides loomadele häid mõtteid ja toeta abivajavaid loomi heategevusliku käsitöö ostmisega.

Aita valida aasta kõige loomasõbralikum- ja vaenulikum tegu, osale loomasõbraliku tarbimise koolitusel ja vaata, kuidas valmib sojapiim. Koole oodatakse osalema essee- ja joonistuskonkursil, kus parimad tööd saavad ka premeeritud.

Korralda ise

ELS kutsub ka asutusi ja eraisikuid ülemaailmse loomade päeva raames oktoobrikuus ettevõtmisi korraldama. Asutuste töötajatel või sõpruskondadel on võimalik koguda rahalisi annetusi, tarbeesemeid või toitu loomadele. Samuti võib teha soodusmüüke, kutsuda ELSi esindajaid rääkima loomakaitse teemadel ja korraldada asutusesiseseid loomateemalisi fotovõistlusi ja näituseid.

Ülemaailmne loomade päev kuulutati esimest korda välja juba 1931. aastal Itaalias Firenzes loomakaitse-konverentsil. Antud kuupäev valiti tähistama loomakaitsepäeva, et mälestada kõigi elusolendite pühakut Assisi Franciscust, kes suri 4. oktoobril 1226 aastal.

Rohkem infot ürituste ja kaasalöömisvõimaluste kohta ülemaailmse loomade päeva kodulehelt Eestis.