Möödunud pühapäeval, 27. märtsil toimunud linnade linnuvaatluspäeva lõplikku kokkuvõtet tehes selgus, et tänavu saab kõige linnurikkama linna tiitlit lisaks Haapsalule kanda ka Tallinn.

Oma vaatlustulemused edastas 81 linnuvaatlejat ning kokku tehti vaatlusi 26 linnas, mis on kõigi aegade suurim osavõtvate linnade arv. Kõige rohkem linnuliike vaadeldi Haapsalus ja Tallinnas: mõlemas linnas registreeriti võrdselt 71 linnuliiki. Sisemaalinnadest sai pikima vaatlusnimekirja kokku taaskord Tartu, kus kohati 57 liiki. Vaatluspäeval märkasid osalejad Eesti linnades kokku 112 linnuliiki.

"Seekordsel linnade linnuvaatlusel võis näha väga suurt erinevust kevade arengust Eesti eri paigus. Kui Lääne-Eestis on merelahed juba suuresti jäävabad ning lumi ammu sulanud, siis mitmetes Lääne-ja Ida-Virumaa linnades oli vaatlejate sõnul veel väga talvised olud," kommenteeris linnade linnuvaatluspäeva koordinaator Tarvo Valker.

"Enamikes linnades täheldati arvukat hanede läbirännet. Väga palju vaadeldi sealhulgas ka kanada laglesid. Keskmisest rohkem vaadeldi veel erinevaid ujuparte ning tutt- ja punapea-varte, kuid rändelt saabunud laululinde kohati seevastu väga vähe," tegi Valker kokkuvõtte nähtud liikidest. "Näiteks punarinda kohati seekordsel linnade vaatluspäeval vaid kolmes ja laulurästast ühes linnas – mõnel aastal on need liigid vaatluspäeval juba üsna arvukalt esindatud. Urvalindude vähesus sellel talvel peegeldus hästi ka linnade linnuvaatluspäeval – liiki ei kohatud seekord üheski linnas."

Põnevamatest liikidest vaadeldi näiteks kaljukotkast, väikepütti, kaelus-turteltuvi, vesipappi ja äsja rändelt saabunud naaskelnokki.

Ässad ehk liigid, keda vaadeldi vaid ühes linnas
Haapsalu: väikeluik, rooruik, naaskelnokk
Keila: karvasjalg-viu
Kunda: vesipapp, hangelind
Põltsamaa: võsaraat
Põlva: värbkakk
Pärnu: sookiur
Räpina: valge-toonekurg
Tallinn: taiga-rabahani, hahk, tõmmuvaeras, rohukoskel, hallpõsk-pütt, jäälind, roohabekas
Tapa: väikepütt, kaljukotkas
Tartu: linavästrik, laulurästas
Valga: tait
Võru: händkakk

Tulemuste tabeli leiab siit: www.eoy.ee/linnade-linnuvaatlus.

Linnade linnuvaatluspäeva korraldab Eesti Ornitoloogiaühing 2002. aastast. Eelmisel aastal oli kõige liigirohkeim linn Tallinn, kus vaadeldi 88 liiki.