XVII Viljandi pärimusmuusika festivalile tunnuskujunduse leidmiseks välja kuulutatud konkursi võitis Lüüli Kiik võistlustööga „Kirev kikas“.

Kokku laekus konkursile 37 festivali teemast „Soolo!“ inspireeritud kujunduseskiisi, sedavõrd rohkearvuline pole osavõtt varem olnud.

Nagu viitab võidutöö nimi, kuulutab tänavuse festivali välja kirev kukk. „Kuke kiremine on rõõmuhüüd, rõõmustagu see kireja siis uue päeva algamise, omaenese hääle või XVII Viljandi pärimusmuusika festivali saabumise üle,“ selgitas võidutöö autor Lüüli Kiik. „Kuidas ma kukeni jõudsin, enam päris täpselt ei mäleta, kuid kuke kui sooloartisti kujutamine tundub mulle kui maalapsele üsna loogiline. Väga uhke tunne on, kui mõtlen, et sellel suvel on terve Eesti minu kukekesi täis.“

Nutika idee ja professionaalse teostuse poolest toodi võistlustööde seast esile ka Olivia Parmasto ja Magnus Haravee kavandid. Kolme parima vahel jagati välja ka konkursi stipendiumifond 15 000 krooni, mis jagunes vastavalt 10 000, 3000 ja 2000 kr. Kõik ülejäänud konkursist osavõtjad said kingiks pääsme vabalt valitud pärimusmuusikakontserdile Pärimusmuusika Aidas sel hooajal.

Festivali korraldustoimkond tänab kõiki osalejaid ning ootab rõõmuga aega, mil kirev kikas tänavuse festivali ametlikult välja kuulutab. Siis saab näha ka võidutööd.

Viljandi pärimusmuusika festivali tunnuskujundus leitakse avaliku konkursi käigus alates aastast 1999. Eelmiste aastate festivalidele on näo andnud Tõnu Kukk, Enn Kivi, Priit Pangsepp, Ando Kiviberg, Kärt Einasto ja Evelin Vasser. Tänavune võitja Lüüli Kiik tegi festivalile tunnuskujunduse ka 2006. aastal.