Juba täna, 12. aprillil kell 17.30 toimuvad Tartus "Konnad teel(t)" aktsiooni raames tõkketalgud, Talgute käigus rajatakse probleemsetele maanteelõikudele tõkked, mis takistavad konnade liikumist sõiduteele ning aitavad seeläbi vältida kahepaiksete sattumist auto rataste alla.

Kogunemine kell 17.30 Oa ja Kartuli tänava nurgas. Huvilistel anda osalemisest teada aadressil henrykiri@gmail.com.
Täpsustav info projekti eestvedajalt Kristiina Kübarsepalt:

Konnad on peatselt alustamas oma iga-aastast rännet. Nii mõneski kohas on konni nähtud juba teel, kuigi mitte massiliselt. Ilmaprognoosi järgi võiks suurem konnaränne alata sellel nädalavahetusel. 

Kes konnatalgutel on käinud, teab kui hea abimees on võrgust tõke tee ääres, mis takistab konnadel maanteele jõudmist ning aitab kaasa talguliste ohutuse tagamisele. Seetõttu otsime abilisi appi Tartusse tõkke tegemise talgutele ning Tallinnasse ja Leiele tõkke paigaldamise talgutele.

Tartus toimuvad tõkke tegemise talgud juba homme, 12. aprillil algusega kell 17.30. Kogunemine Oa ja Kartuli tänava nurgal. Huvilistel palun osalemise soovist kirjutada henrykiri@gmail.com aadressile. Tööks vajalik on kohapeal olemas.

Tallinnas toimuvad tõkke paigaldamise talgud reedel, 13. aprillil algusega kell 19.30. Kogunemine Astangu tänav 21 juures. Huvilistel palun kaasa võtta töökindad ja võimalusel haamer. Osalemise soovist palun anda teada kristel.saarm@gmail.com.

Leiel toimuvad tõkke paigaldamise talgud pühapäeval, 15. aprillil. Ühine väljasõit ELFi väikebussiga talgukohta toimub kell 19.00 Tartust ELFi kontori eest (Lai tn 29). Tööks vajalik on kohapeal olemas. Osalemise soovist anna palun teada henrykiri@gmail.com aadressile.