Homme, 20. augustil algusega kell 16 toimub Biotoopia 2021 rahvusvahelise konverentsi tasuta online eelpaneel, kus Citizen OS veebikeskkonnas arutletakse ühiskondliku muutuse võimalikkuse üle kliimakriisi tingimustes. Eelpaneel on soojenduseks 26.-28. augustil Viinistu Kunstimuuseumis esmakordselt toimuvale Biotoopia hübriidkonverentsile, mida saab külastada nii kohapeal kui ka veebi vahendusel.

Taasiseseisvumispäeval toimuvas veebiarutelus saavad sõna nii kodumaised kui rahvusvahelised eksperdid ning üheskoos otsitakse vastust küsimusele, kas ja kuidas on bioharmoonia renessanss võimalik.

"Taasiseseisvumispäeval kutsume kõiki huvilisi osa saama põnevast vestlusest, kus keskendume nn. rohelise ärkamisaja ja sellest loodetavasti tuleneva bioharmoonia võimalikkusele. Ühtlasi annab eelarutelu hea võimaluse end juba 26. augustil nii Viinistu Kunstimuuseumis kui veebis algava esimese Biotoopia konverentsi lainele viia," sõnas Biotoopia 2021 programmi kuraator Peeter Laurits.

Paneelis vahetavad mõtteid Grete Arro (Tallinna Ülikool, Haridusinnovatsiooni keskuse teadur), Timur Si Qin (Ameerika Ühendriigid, kunstnik) ning Peeter Laurits (kunstnik ja fotograaf, Biotoopia programmi kuraator). Modereerib Citizen OS asutaja Margo Loor. Inglise keeles toimuvat arutelu saab jälgida Facebook Live vahendusel, osavõtt on tasuta.

9. augustist on Citizen OS platvormil avatud ka arutelunurk, kus huvilised saavad oma mõtteid jagada ja diskuteerida. Arutelule eelneva mõttevahetuse eesmärgiks on huviliste mitmekülgsete kogemuste ja teadmiste kaasamine selgitamaks, milline oleks parim viis inimkonna ees seisvate väljakutsete ületamiseks.

Biotoopia 2021 põhiprogramm toob Viinistusse ja veebi vahendusel osalejatele koju kätte 22 teadlast ja kunstnikke lausa 8 riigist - Hispaaniast, USAst, Hollandist, Saksamaalt, Poolast, Soomest, Lätist ja Eestist. Osalejad saavad põnevate esitluste kõrvale nautida ka mitmekesist ja rahvusvahelist kunstiprogrammi. Konverentsil saab osaleda kõigist maailma paigust veebi vahendusel. Biotoopia ametlik koduleht asub aadressil www.biotoopia.ee, samas on müügil nii Viinistul toimuva konverentsi kui ka selle Worksup keskkonna vahendusel toimuva online-külastuse piletid.

Biotoopia konverentsi juured ulatuvad 1995. aastal Sirje Helme, Eha Komissarovi ja Ando Keskküla kureeritud näituse "Biotoopia. Bioloogia. Tehnoloogia. Utoopia." ideeni, kus seati ettenägelikult kahtluse alla humanistliku kultuuritraditsiooni ja muutuva keskkonna võrdse partnerluse võimalikkus. Konverentsi korraldab Estonian Anthropocene Center MTÜ.

Biotoopiale andis hoo sisse peasponsor Click & Grow. Sponsoritena toetab konverentsi tervisetoodete tootja Ecosh Life, digiturunduse agentuur ePPC ja protsesse analüüsiv ettevõte Wizon. Biotoopiat toetavad Eesti Kultuuriministeerium, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse kaudu Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond ja Eesti Kultuurkapital. Külalisi võõrustab Viinistu Kunstisadam Kuusalu vallas.