Eile ehk 5. novembril kell 11 - 17 toimus Tallinna Kultuurikatlas juba kuuendat aastat järjest Baltimaade vanim veganfestival. Seekordne mess kujunes läbi aegade suurimaks: messi külastas 4000 inimest Eestist ja välismaalt, oma tegemisi tutvustas üle 100 osaleja.

Taimetoidumessil osalenud ettevõtted ja organisatsioonid pakkusid laias valikus taimetoitu, eetilisi kaupu, riideid ja kosmeetikat, jagasid külastajatele infot ja retsepte.

Taimetoidumess 2016
Kohapeal toimusid mitmed loengud ja filmiesitlused ning tooršokolaadi töötuba.

Taimetoidumess 2016
Taimetoidumessi populaarseimateks loenguteks osutusid vestlusring "Aktiivne eluviis ja taimetoit" ning Montana Ülikooli filosoofia ja religioonide professori, filosoofi ja loomaõiguste aktivisti dr Lisa Kemmereri loeng veganlusest.
Taimetoidumess 2016

Messil esitleti kolme murrangulist dokumentaalfilmi: „Cowspiracy", "Kasvavad linnad" ja "Karusnahas." Külastajate rohkus tekitas tipptunnil trügimist, mistõttu oli mõnede lettide juurde raske pääseda. Populaarne oli virtuaalreaalsuse prillid, läbi mille sai vaadata, kuidas elavad sead suurfarmides ning milline on nende saatus tapamajas.

Taimetoidumess 2016

Taimetoidumessi korraldavad vabatahtlikud organisatsioonidest Eesti Vegan Selts, loomade eestkoste organisatsioonid MTÜ Loomus ja Loomade Nimel ning Kultuurikatel.

Taimetoidumess 2016

Ürituse õnnestumisele panid õla alla rahvusvaheline fond VegFund, kodumaine ökoloogiliste puhastustoodete tootja Mulieres ja interjöörikujundaja Space Productions.

Taimetoidumess 2016