Tallinna Botaanikaaial täitub täna, 1. detsembril, 50. tegutsemisaasta. Juubeliaasta puhul istutati botaanikaaeda haruldane pappel ja korraldatakse rida üritusi.

Tänavu septembri lõpus istutati 50. aastapäeva tähistamiseks botaanikaaeda juubelipuu, milleks valiti euroameerika paplisort "Serotina Aurea". „Tegemist on haruldase puuga, mis pärineb Belgiast Genti linnast Van Geerti puukoolist ja sobib suurepäraselt austamaks meie endisi kolleege, sõpru ja toetajaid“, seletab botaanikaaia direktor Karmen Kähr. „See sort tekkis 1871. aastal hilispapli mutatsioonina. Juubelipuu lehed on puhkedes ja varasuvel kollased, kesk- ja hilissuvel kollakasrohelised ning sügisel värvuvad taas kollaseks“, lisab Kähr. Puu istutati botaanikaaia salikaariumisse ehk pajude ja paplite kollektsiooni. Salikaariumi külastamiseks on ka teine põhjus - nimelt valmis seal tänavu suvel uus kuivalembeste pajude ekspositsioon.

Detsembris botaanikaaeda tulemiseks on ka teisi põhjuseid. Kasvuhoonetes õitseb rida troopilisi- ja subtroopilisi taimi ning juba käesoleva nädala laupäeval, 3.detsembril,  toimub perepäev.

Tallinna Botaanikaaed asutati ENSV Teaduste Akadeemia instituudina 1. detsembril 1961. Aastal 1995 Tallinna Botaanikaaed munitsipaliseeriti. Alates 17. jaanuarist 2005 on botaanikaaed Tallinna Keskkonnaameti hallatav asutus. Tallinna Botaanikaaed kanti 2002. aastal teadus- ja arendusasutuste riiklikku registrisse.