Eile avati Tallinna Botaanikaaias Kloostrimetsa talu rajajale, Eesti vabariigi esimesele presidendile pühendatud mälestuspink ning näitus „Konstantin Päts 150ˮ. Näitus jääb botaanikaaias avatuks 24. juunini.

  • Keskkonnaharidus
  • 22. mai 2024
  • Foto: Konstatin Pätsile pühendatud istepingi märgistamine / Annika Lepp, Tallinna Botaanikaaed

Tänavu 23. veebruaril täitus 150 aastat president Konstantin Pätsi sünnist. Oluliseks tähtpäevaks koostas Riigikantselei koostöös Rahvusarhiiviga näituse, mis oli esimest korda välja pandud selle aasta alguses Tammsaare pargis. Alates 22. maist kuni jaanipäevani on näitus avatud botaanikaaias, president Pätsile kuulunud Kloostrimetsa talu kõrvalhoones.

„Sel suvel avame uuendatud rosaariumi ja seoses sellega paigutame siia mõned mälestuspingid botaanikaaia ja rosaariumi loomisega seotud olulistele inimestele. Konstantinipäeval tundus olevat just õige päev panna esimesena pink Konstantin Pätsile, kuna tema oli siin enne meid ning lõi oma tegevusega eeldused ka botaanikaaia jaoks,“ selgitas Tallinna Botaanikaaia direktor Urve Sinijärv.

Näitus „Konstantin Päts 150ˮ koosneb kahekümnest teemakaardist, mis kajastavad Konstantin Pätsi kui riigimehe tegevust, avades Eesti omariikluse ja poliitilise süsteemi kujunemislugu ja tema rolli selles. Konstantin Pätsi ühiskondlikule tegevusele keskendunud näitusel on kasutatud palju fotosid, dokumente ja ajaleheväljalõikeid, teksti on koostanud Konstantin Pätsi monograafia üks autoritest, ajaloodoktor Ago Pajur. Näituse on kujundanud Einike Leppik (Rahvusarhiiv). Näitus on tõlgitud ka inglise keelde.

Tallinna Botaanikaaed on avatud iga päev kell 10.00–19.00. Kloostrimetsa talu kõrvalhoone asub botaanikaaia palmimaja kõrval, peauksest vasakul.