Jaanuarikuu viimasel nädalavahetusel toimub traditsiooniline talvine aialinnuvaatlus, mis on suurim kodanikuteaduse projekt Eestis - 2013. aastal osales sellel üle 2500 linnuhuvilise. Selles osalemine on väga lihtne: jaanuarikuu viimasel nädalavahetusel tuleb leida üks tund, minna koduaeda või parki ja märkida üles seal kohatud linnuliigid.

Tartu Keskkonnahariduse Keskus kutsub laupäeval, 25. jaanuaril kell 11.00 ja 12.00 kõiki huvilisi talviseid aialinde üheskoos loendama ja määrama. Loodusmaja pargis on hea võimalus linde jälgida lindude söögimajade ümber askeldamas. Vaatlemise juurde räägime talvistest aialindudest üldiselt ja anname määramisabi. Samuti jagame talviseid nippe lindude hooldamiseks ning täidame üheskoos vaatlusankeeti. E-ankeedi kaudu on hea võimalus jälgida reaalajas ka teiste sisestatud vaatlusi.

Aialinnuvaatlus on linnuteadlastele oluline seetõttu, et võimaldab rohkesti andmeid koguda just tavaliste lindude käekäigu kohta, nende arvukuse muutuste jälgimiseks ja võtta vajadusel ette samme lindude heaolu parandamiseks.

Talvist aialinnuvaatlust korraldatakse Eestis alates 2010. aastast. Lähemalt saab lugeda Eesti ornitoloogia koduleheküljelt.

Palume oma osalemissoovist teada anda telefonil 736 6120.