Tartu Ülikooli botaanikaaias avatake 14. märtsil näitus „Tapeet“, mis valmis koostöös Tartu Kunstikooli õpilastega. Näitus on avatud kuni 29. aprillini.

Eelmisel aastal 30. oktoobril said õpilased ülesande jäljendada Tartu Ülikooli botaanikaaia taimi ja nende vahelisi rütme, graafikat, detaile, struktuure ja muud põnevat, mida aed kunstnikule pakub.

„See oli erakordselt soe laupäev, mil päike käis madalalt ja tekitas aeda pikki värvilisi varje. Suvine lopsakus oli aias asendunud peene struktuuride mustriga – justkui oleks aed uhked riided maha visanud, et hinge ja ihu näidata. Selline oli päev, mida võiks nende tööde sünnipäevaks pidada,“ kirjeldas Tartu Kunstikooli õppejõud ja juhendaja Imbi Kruuv.

Millised seosed tekivad sõnaga tapeet? On see mingi kindel ruum, muster või stiil. On see olemasolev taust või õhustik? Kui sketšid, siis ümbritseb inimest ka justkui tapeet, kust kunstnik eraldab midagi, töötleb seda ja paigutab uude konteksti – loodud on uued seosed ja tähendused. Kui vaja, jutustab kunstnik uut lugu uues reaalsuses.

Näituse külastaja saab aimu, kuidas õpilased tõlgendasid aia ilu tapeedimustritesse ja miks on just taimedest inspireeritud mustrid tapeetidel kõige levinumad. Näitus „Tapeet“ tööde autorid on Tartu Kunstikooli õpilased Grete Laidi Aarsalu, Triin Jahu, Ander Peedumäe, Kätrin Metsla ja Helena Veike. Tööd on valminud Imbi Kruuvi juhendamisel.

Näitus on avatud 14. märtsist kuni 29. aprillini Tartu Ülikooli botaanikaaia õppeklassis. Näitust saab külastada botaanikaaia piletiga. Külastamisel palume järgida turvalise külastuse tingimusi.