Tartu Ülikooli loodusmuuseum ning loodus- ja täppisteaduste valdkond tähistavad tänavu 220. aastapäeva. Kirjanik Tõnu Õnnepalu ja näitleja Pääru Oja astuvad esimestena üles väärika sünnipäeva pidunädala sündmuste programmis. 

Esmaspäeval, 9. mail kell 19 tuleb Tartu Ülikooli loodusmuuseumisse külla kirjanik Tõnu Õnnepalu, kes räägib loodusest ja luulest. Õhtu teises pooles mängib kitarri ja loeb koos Tõnuga Aleksander Suumani luulet näitleja Pääru Oja. 

Kirjanik Tõnu Õnnepalu on õppinud bioloogiat ja oma õpingute ajal veetnud tunde Vanemuise tn 46 õppehoones. Teadmised loodusteadustest on viinud teda kirjandusradadele: „Loodust saab vaadelda nii teaduslikult kui poeetiliselt. Tegelikult üks vaatlusviis ei välista teist ja õieti nad alati segunevad. Teaduses on poeesiat ja poeesiagi nõuab rangust ning eksaktsust. Jään paratamatult luuletavaks botaanikuks (ja natuke ka ornitoloogiks) ning botaniseerivaks luuletajaks,“ sõnas Tõnu Õnnepalu. 

Tõnu Õnnepalu ja Pääru Oja etteaste toimub 9. mail kell 19 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis ruumis 301. Sündmus kuulub loodusmuuseumi ja loodusteaduste pidunädala sündmuste hulka. Sissepääs tasuta. 

Tartu Ülikooli loodusmuuseum tähistab oma juubelit koos loodus- ja täppisteaduste valdkonnaga  9.–14. maini. Nädala jooksul saab osa võtta loodusega seotud piduüritustest. Tutvu pidunädala kogu kavaga muuseumi kodulehel.