Tartu Ülikooli loodusmuuseum korraldab juuli lõpus kaks sündmust Autovabaduse puiesteel: 30. juulil toimub taskuhäälingu „Rukkirääk“ avalik saatesalvestus ning 31. juulil suvine loodusluuleõhtu. 

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia taskuhäälingu „Rukkirääk“ saadetes käsitletakse erinevaid loodusteemasid. Saatekülalisteks on nii asutusesisesed kui ka -välised eksperdid, kes muljetavad loodusest, töökogemustest, seikadest ning Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia tegemistest. Traditsioonilised loodusluuleõhtud toimuvad iga kuu kolmandal nädalal Tartu Ülikooli loodusmuuseumi seminarialal, kus publikut kostitatakse kirjanike-luuletajate omaloomingu, küpsise ja teega. 

Laupäeval, 30. juulil kell 14 toimub Autovabaduse puiestee laval taskuhäälingu esimene avalik salvestus. Suvisel pärastlõunal muljetame loodusmuuseumi juubeliaasta Loodusfestivalil toimunud sündmustest, sealhulgas viiendast loodusvaatluste maratonist, toome esile mõtteid, mis erinevates töötubades kõlama jäid. 

Pühapäeval, 31. juulil kell 18 leiab aset Autovabaduse puiestee laval loodusluuleõhtu suve eri. Lavale astuvad loodusluuleõhtu esimese hooaja kirjanikud: Timo Maran, Maarja Pärtna ja Kristel Algvere. Huvilistel avaneb võimalus astuda
vabale lavale, et sahtlisse kirjutatud loomingut avalikkusele esitada. Vabale lavale on oodatud loodustemaatilised loomingulised etteasted. Vabal laval üles astumiseks tuleb eelnevalt registreeruda – täida ankeet siin! 


Korraldaja võib teha sündmusel pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste  ürituste turundamiseks.