Tartu Ülikooli loodusmuuseum kutsub 6.-9. klassi õpilasi 30. aprillil 2014 osa võtma linnuviktoriinist ning linnuvaatlusretkest. Viktoriinil selgitame välja Eesti parimad noored linnutundjad ning pärast viktoriini läheme ühiselt loodusesse linde vaatlema. Nii viktoriinile kui ka retkele tuleb eelnevalt registreeruda. Registreerumine kestab 21. aprillini või kohtade täitumiseni.

Linnuviktoriin

Viktoriin toimub 30. aprillil 2014 kell 10.00-12.00 Tartus Vanemuise 46 ringauditooriumis. Viktoriinil esitame küsimusi Eesti lindude kohta. Vastata tuleb nii kirjanduse põhjal koostatud küsimustele kui ka ära tunda linnuliike välimuse, laulu ja häälitsuste järgi. Parimatele noortele linnutundjatele on auhinnad.

Enne viktoriini soovitame osalejatel lugeda kirjandust, kuulata linnuhääli ja uurida temaatilisi veebilehti. Soovitatava kirjanduse ja veebimaterjalide nimekiri on kättesaadav ka siinsel aadressil.

Linnuvaatlusretk

Pärast viktoriini toimub linnuvaatlusretk, kus osalejad saavad kinnistada oma teadmisi ja õppida ka midagi uut. Väljasõit toimub 30. aprillil 2014 kell 12.15 Vanemuise 46 eest. Tagasi Tartusse jõuame hiljemalt kell 18.30. Linnuretke juhendavad Veljo Runnel, Margus Ots ja Külli Kalamees.

Osalemise tingimused

1. Linnuviktoriinil saavad osaleda 6.-9. klasside õpilased 2- kuni 3-liikmelistes võistkondades. Ühes võistkonnas võivad olla erinevate klasside õpilased.

2. Hindamine toimub kahes vanuserühmas: 6.-7. klass ja 8.-9. klass. Kui ühes võistkonnas on liikmeid erinevatest klassidest, siis hindamisel arvestatakse tulemust vanema klassitaseme järgi.

3. Igast koolist saab osaleda kuni kaks võistkonda: üks 6.-7. klassi ja üks 8.-9. klassi õpilaste võistkond.

4. Linnuvaatlusretkel saavad osaleda ainult linnuviktoriinil osalevate võistkondade liikmed ning võistkonna juhendaja või saatja.

5. Linnuvaatlusretkest osavõtt on tasuta. Transpordi ja toitlustuse korraldab TÜ loodusmuuseum.

6. Nii linnuviktoriinil kui ka linnuvaatlusretkel osalejate arv on piiratud. Linnuvaatlusretkel saavad osaleda esimesed 45 registreerujat. Soovitame varakult oma võistkond kirja panna!

7. Nii linnuviktoriinil kui ka linnuvaatlusretkel osalemiseks tuleb registreeruda enne 21. aprilli vastava vormi kaudu. Kõigile registreerunutele saadame kinnituskirja.

8. Kui registreerunud võistkond loobub viktoriinil või retkel osalemisest, siis palume sellest teada anda nii ruttu kui võimalik aadressil loodusmuuseum@ut.ee. Kirja lisage õpilaste nimed ja juhendaja kontakt.

Linnuviktoriini ja linnuvaatlusretke korraldab Tartu Ülikooli loodusmuuseum. Sündmust toetavad SA Keskkonnainvesteeringute Keskus, MTÜ Loodusajakiri ja MTÜ Eesti Ornitoloogiaühing.