Tartu loodusmaja huvikool tähistab juunis enda 70.tegevusaasta täitumist ja ootab kõiki vilistlasi endaga tähistama! Oodatud on kõik, kes on kunagi käinud huviringides Tartu Linna Noorte Naturalistide jaamas, Tartu Noorte Loodusesõprade Majas, Tartu Noorte Loodusmajas ja praeguses Tartu Loodusmajas.

Tartu Linna Noorte Naturalistide Jaam loodi 23. juunil 1953. aastal aadressil Lille 10, kus tegutseti puust elumajas, rajati ka aed ja kasvuhoone. Praegu on vana puumaja asemel 2013.a valminud loodusmaja uus hoone. Põhilised tegutsemiskohad Tartus on olnud Lille 10, Tähe 95, Riia 185 A (teaduspargi maja) ja Kompanii 10. Lisaks on huviringid tegutsenud Lille majas (Lille 9), TÜ zooloogiamuuseumis, botaanikaaias ja Tartu koolides.

Loodusmaja seitse kümnendit on täis loodusharidust – 4 erinevat maja ja 4 erinevat nime, tuhandeid särasilmseid õpilasi, aga alati sama siht – tunda ja väärtustada loodust läbi noorte silmade. Läbi muutuvate aegade-olude on kestev olnud õppimine tegutsedes, koostöö ja õuesõpe.

Tartu loodusmaja huvikooli 70.sünnipäev toimub 10.juunil kell 10-20 loodusmajas (Lille 10, Tartu) ja tegevusi jätkub terveks päevaks nii majas kui pargis. Avatud on maja näitused, talveaed ja loomatuba, toimuvad majatuurid õpilaste ja töötajate vedamisel, pargis on üleval meisterdamise telgid ja seiklusrajad peredele, õues toimuvad loodusvaatlused. Õhtu lõpetab kontsert pargis.

Peole on oodatud on Tartu loodusmaja huvikooli õpilased ja vilistlased, endised ja praegused töötajad, huvikooli sõbrad ja toetajad, fännid ja pöidlahoidjad peredega.