Samblikud on organismid, mis koosnevad kahest osapoolest, seenest ja rohevetikast või mõnikord ka tsüanobakterist. Samblikud elavad tihedalt lõimununa ühiselt moodustatud kehas, nn talluses. “Eesti on samblike poolest väga rikas, siin on teada üle 950 erineva liigi,” ütles näituse autor Andres Saag. Fotodele lisaks saab näha väljapanekut nende samblike eksemplaridest, mida piltidel on kujutatud. Osasid samblikke saab imetleda ka suurenduse all. Näitusel on vaatmiseks väljas ka kõik eestikeelsed samblikuraamatud. Neist viimati avaldatuid saab soovi korral kaasa osta.

Andres Saag on TÜ ökoloogia ja maateaduste instituudi kaasprofessor, erialalt lihhenoloog ehk samblikuteadlane. Ta on samblikke pildistanud alates selle sajandi algusest. Enamus fotosid on tehtud eesmärgiga illustreerida samblikke tutvustavaid käsiraamatuid. Mitmete piltide puhul ilmnes, et need ei ole mitte ainult teaduslikus mõttes informatiivsed, vaid pakuvad ka kunstilist elamust. Näitusel on väljas väike valik enam kui 1300 samblikufotost, mis kokku esindavad umbes 30 000 faili.
Näituse koostamist toetas Eesti Teadusagentuur.
 

Näituse info Facebookis.

Näitus on avatud 08.02.-03.03 E-R kell 10-18 ja perepäeval L 19. 02 kell 11-13 (täpsema külastuseks sobiliku aja leidmiseks palume helistada eelnevalt telefonil 736 6120, sest näitusesaalis võib toimuda üritus)

Pilet: täis 2€/soodus 3€/pere 10€