2. märtsil leidis aset Tartu Loodusmaja järjekordne vahva loodushommikute sarja üritus – seekord räägiti lastele ja nende vanematele kilpkonnadest.

Sarjas on juba eelnevalt toimunud jänkuhommik, kus lastel oli võimalus lisaks elusate loomade paitamisele osaleda keskkonnahariduslikele mängudes ning ise jänkusid meisterdada 

Elo Hermann, loodusmaja õpetaja sõnas: "Kõigepealt me tutvustame kilpkonni, millised nad on, mille poolest nad teistest loomadest erinevad. Vaatame nende kilpe,  kuidas sellelt  saab aastarõngaid lugeda."

Loodushommikud kummutavad loomadega seotud eksiarvamusi

"Kilpkonna kilp pole päris selline, nagu multikates, et kilpkonn hüppab oma kilbist välja ja käib ujumas ja oma asju ajamas ja ronib sinna sisse pärast tagasi. Kilp on ikkagi kilpkonna keha osa, " jätkab Hermann,

"Põhiline tegevus on mänguline tegevus. Näitame ka natukene filme, kuidas kilpkonnad munast kooruvad, kuidas merikilpkonnad koheselt vette suunduvad. Kilpkonna lapsed ju oma ema ei näegi."

Loodushommikud toimuvad kord kuus laupäeval  kahes rühmas. Mõlemasse rühma võetakse 15 last ja nende vanemad.  Vaid kahe korraga on loodushommikud nii populaarseks saanud, et mõlemad rühmad täituvad nädalaga ja ootejärjekorras on ligi 30 last.

Loodushommikud on mõeldud nelja- kuni kaheksa aastastele lastele, kuid osa võivad võtta ka nooremad. Jänkuhommiku noorim osaleja oli pooleteise aastane.

Loodushommikutest osa võtnud lapsed hindavad kõige köitvamaks meisterdamist ja elus loomade katsumist. Lastevanematele meeldib näha õnnelikke, huvitunud ja rõõmust säravaid lapsi.

Järgmistena on kavas linnuhommik, taimehommik ja teohommik

Tartu Loodusmaja juht Signe Söömer:  "Teemahommikute mõte  on meil olnud  tükk aega, sel kevadel korraldame vaid viis teemahommikut, uues majas on meil plaanis korraldada loodushommikuid tihedamalt kui üks kord kuus." 

Praegu toimuvad loodushommikud Tartu Keskkonnahariduse Keskuses, kuid juba maikuus loodab Tartu Loodusmaja kolida peatselt valmivasse majja Lille tänavas, kus lastel oleks tegevuste jaoks rohkem ruumi.

Pärast kolimist on sügisel kavas ka uued tegevused ja sarjad.