Juba sel reedel ootab Tartu Näituste messikeskus kõiki keskkonna- ja loodusteemade huvilisi. 7. ja 8. detsembril toimub mess Elukvaliteet 2012. Sel aastal saab messil küsida kogemusi elektriautode kasutamise kohta, maitsta mahetoitu, tutvuda maheloomakasvatusega ja veel palju muud. Kogu mess on ajendatud teemast "Roheline elamine ja roheline majandus".

Suure väljapanekuga on messil Eesti Roheline Liikumine. Organisatsiooni eesmärgiks on suunata Eesti ühiskonda loodushoiule ja säästlikule eluviisile. Messil tutvustab Eesti Roheline Liikumine oma seisukohti ja projekte, külastajad saavad osa võtta mitmest tarbimismängust, mis muuhulgas aitavad teha ostlemisel õigeid valikuid.

Eestimaa Looduse Fond kuulutab messil välja konkursi Läänemeresõbralik Põllumajandustootja. Konkurss on suunatud põllumeestele, kes kasutavad loodust ja eelkõige vett ehk siis lõpptulemusena Läänemerd säästvaid viljelusmeetmeid. Eelmisel aastal kuulutati Eesti Läänemere Aasta Põllumajandustootjaks Põlvamaa viljakasvatajate perekond Tobreluts. Laupäeval, 8. detsembril, toimub ka Eestimaa Looduse Fondi seminar Põllumees puhastab vett, mille raames demonstreeritakse ka vastavateemalist filmi.

Reedel, 7. detsembril, kuulutab ajakiri Eesti Loodus messil välja fotovõistluse võitjad ning näha saab ka parimaid pilte.

Tartu Linnamuuseum aga tutvustab piltidel Tartu linna läbi aegade.

Kohal on ka Eesti Maaülikool ja Tartu Ülikool oma väljapanekutega. Maaülikooli boksis saab tutvuda päikesepaneeli komplekti toimimise ning kokkupanekuga, Energiaklassi ekspertidelt saab küsida nõu majapidamise taastuvenergialahenduse planeerimise ja elektritarbimise koha pealt. Esindatud on ka Eesti Maaülikooli mahekeskus, kes aitab orienteeruda mahetoodangus ning Polli Aiandusuuringute keskus pakub degusteerimiseks ja müügiks maheõunu.

Kolmandat aastat järjest on võimalik tutvuda ka maheloomakasvatuse näitusega, mille eesmärgiks on tutvustada mahe- ehk ökoloogilist põllumajandust erinevate loomaliikide näitel. Samuti saab messi raames osa võtta seminaridest ja lisaks sellele kaasa lüüa erinevates töötubades.

Eesti Karusloomakasvatajate Aretusühing viib messi raames läbi oma sügisnäituse, reedel on näituselaudadel ja kohtunike ees küülikud, laupäeval tšintšiljad. Karusloomi näha ja kasvatajate käest lisa küsida saavad kõik messikülastajad.

Keskkonnamessist Elukvaliteet võtab sel aastal osa paarkümmend loodusesõbralikku ettevõtet. Messiga samal ajal toimub ka Jõululaat. Traditsiooniline Lõuna-Eesti suurim jõuluüritus toimub juba 16. korda. Tänavune Jõululaat toob kokku ligi sada väiketootjat üle Eesti.

Messi ajal liigub tasuta Jõulubuss, mis toob messikeskuse juurde Raekoja platsilt täistundidel, pooltundidel sõidab buss tagasi kesklinna.

Mess ja laat on avatud 7. detsembril kell 11-18 ja 8 detsembril kell 10-18.