Tantsuklubi ootab huvilisi kolmapäeval, 28. novembril kell 20.00 Tiigi seltsimajja (Tiigi 11). 28. novembri õhtul toimub Tiigi seltsimajas tantsijate poolt palutud, isegi suisa nõutud, Tartu tantsuklubi teemaõhtu "Seto tantsud". Õpitoas mängib tantsuks karmoškamängija Jaan Sarv soolomuusikuna. Õie Sarv ja Maarja Sarv tutvustavad tantsuklubilistele tantsimise setopärasust ja juhendavad huvilisi seto tantsude õppimisel.

 

  • Bioneeri uudised
  • 23. november 2018
  • Foto: Tartu Tantsuklubi 9. oktoobril 2013. Pildistas Ruti Kirikmäe

Õie ja Maarja tutvustavad õpituba järgmiselt: "Rahvad eristuvad keele, rõivaste, kommete, aga ka näiteks söögikultuuri, laulu ja liikumise poolest. Midagi võib olla sarnast ja ühist, kuid alati on ka erinevat. Et seda mõista, peab oskama märgata, tähele panna. Veel parem, kui saab ise kogeda. Elades kultuuride segunemise ajastul kogeme pidevalt midagi uut ja paratamatult võtame üht ja teist oma kultuuri märkamatult üle. Seega ei ole teadlikkust kunagi ülearu palju. Rääkides tantsust, saame tõdeda, et see on enamasti vägagi rahvusvaheline, kuid väikesed erisused siiski paikkonniti leiame. Oleme mitmeid aastaid püüdnud otsida ja kogeda ning seejärel mõelda, mis siis ikkagi teeb ühest tantsust seto tantsu. Just neid väikeseid avastusi ja killukesi jagamegi teiega. Tants, pillimuusika, kehahoiak – otsime koos setopärasust."


Pärast õpituba toimub õhtu jooksul  tavapärane koosmusitseerimine suurema tralliga nii pikalt kui on vaja ja kõlavad tantsuklubilistele armsaks saanud või jätkuvalt pelgalt tuttavlikud tantsud Eestist ja võõrsilt, mida tavatseti tantsida 20. sajandi alguses külapidudel ja linnavurlede mitmesugustel kokkusaamistel.

Kõik rahvamuusikasõbrad on teretulnud Tartu tantsuklubisse nii õppima kui ka pelgalt lustima! Soovitame enda heaolu tagamiseks kaasa võtta tantsimiseks mugavad vahetusjalanõud, külakosti ühisele teelauale, häid tuttavaid ja pühendunud rahvatantsusõpru.

Tartu tantsuklubi toimumisajad ja teemad hooajal 2018/2019 kell 20.00–24.00 Tiigi seltsimajas (Tiigi 11, Tartu):
28. novembril Tartu tantsuklubi: Seto tantsud;
26. detsembril Tartu tantsuklubi: Eesti lõõtspillid;
30. jaanuaril Tartu tantsuklubi: Tantsuks laulmine;
27. veebruaril Tartu tantsuklubi: Duode õhtu;
27. märtsil Tartu tantsuklubi: Unustatud vanad tantsud;
24. aprillil Tartu tantsuklubi: Šoti keilitantsud;
29. mail Tartu tantsuklubi: Sõpradega suveootuses.

Pilet 2 eurot; osalemine on tasuta pillimängijatele, lastele ja rahvarõivastes külastajatele.

Tartu tantsuklubi toimumist toetavad: SA Tartu Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital ja Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp.
Lisateave: +372 5560 2102, triinu.nutt@gmail.com