Kolmapäeval, 29. detsembril toimuval Tartu aasta teo tseremoonial antakse preemiad ja tänukirjad esmakordselt üle ka keskkonnahoidlike sündmuste korraldajatele.

Linn premeerib 2000 euroga klubi Tartu Maraton Tartu linnamaratoni keskkonnasõbraliku korraldamise eest. 1000-eurose preemia saavad Tartu tudengipäevade korraldajad sügispäevadel toimunud pannkoogihommiku keskkonnahoidliku korraldamise eest.

Lisaks saavad SA Tartu 2024 keskkonnahoidlike sündmuste korraldamise juhendi tõhusa rakendamise eest tänukirjad WRC Rally Estonia 2021 ning Tartu Maarjalaada korraldajad.

SA Tartu 2024 programmiliini Elu ja Keskkond juht Triin Pikk selgitas, et Euroopa kultuuripealinna tiitel annab võimaluse olla eestkõneleja ühiskondlikult olulistel teemadel, nagu seda on keskkonnahoidlikkus.

"Kõik Tartu 2024 ametlikku programmi kuuluvad sündmused on korraldatud Tartu keskkonnahoidlike sündmuste korraldamise juhendi järgi. See tähendab, et veerand Eestit korraldab sündmusi ühtedel põhimõtetel. Nii mastaapselt tehakse seda esimest korda Eestis just nimelt Tartus ja Lõuna-Eestis. On suurepärane, et sel aastal on juba mitmed olulised sündmused juhendit kasutanud," ütles Pikk.

SA Tartu 2024 keskkonnasõbralike sündmuste korraldamise juhend valmis kevadel ja on praktiline abivahend keskkonnahoidlikumate valikute tegemiseks nii kultuuri- ja spordiürituste kui ka konverentside ja turismi korraldajatele. Juhendit on oodatud kasutama ürituste korraldajad üle Eesti. Rohkem infot keskkonnasõbralike sündmuste korraldamise juhendi kohta: www.tartu.ee/rohejuhend

Tartu aasta tegu kuulutatakse välja 29. detsembril kell 11 Raekoja platsil.