Kolmapäeval, 30. augustil kell 15 avab Tartu kesklinnas uksed Pepleri 1a lasteaed Naerumaa. Lasteaeda tuleb kuus rühma, milles on kohti 144 lapsele.

  • Bioneeri uudised
  • 30. august 2017
  • Foto: Naerumaa mänguväljakud paigaldas Ramest Ehitus

"Naerumaa lapsed saavad enda kasutusse Tartu kõige energiasäästlikuma ja targemate lahendustega lasteaiahoone, mis on hubane ja lapsesõbralik nii seest kui väljast. Kahtlemata rikastab see huvitava arhitektuuriga maja ka Tartu linnapilti, " ütles Tartu linnapea Urmas Klaas. Ta lisas, et kuigi Tartu linn pakub lasteaiakohti kõigile soovijatele, on siiski kesklinnas asuvad kohad oodatud.

Pepleri 1a lasteaed on projekteeritud  liginullenergia hoonena. Maja katusele on rajatud muru ja paigaldatud päikesepaneelid. Sisehooviga L-kujuline hoone on osaliselt ühe-, osaliselt kahe- ja osaliselt kolmekorruseline.

Hoone idee ja arhitektuurne teostus pärineb arhitektuurivõistluse võitnud OÜ-lt Boa. Lasteaia ehitas OÜ Mapri Ehitus. Lasteaia rajamise kogumaksumus oli 3,6 miljonit eurot ja selle ehitamist toetas Euroopa Liit Regionaalarengu Fondist meetme "Linnapiirkondade jätkusuutlik areng" raames ligi 3 miljoni euroga.