Eesti Pärimusmuusika Keskus ja Raadio 2 jagavad eeloleval laupäeval maailmamuusikafestivali MAAjaILM raames etnomuusika auhindu 2009. aasta tegevuse eest.

Auhinnatseremoonia leiab aset 6. märtsil Tartu klubis Plink Plonk. Selle eel ja järel astuvad festivali publiku ette reggae´t ja idamaist maailmamuusikat eestikeelse lüürikaga ühendav kooslus Bombillaz, Eesti reggae-liikumise lipulaev Bashment ning Soomes tegutsev Maroko reggae-artist Momo Cat.

Saate „Etnokonservid“ saatejuhi Aimar Ventesl rääkis, et Raadio 2 ja Eesti Pärimusmuusika Keskus tahavad etnomuusika auhindu ehk Etnokulpe välja andes lasta kõlada rahva häälel ning teada saada, kes on tegelikult kuulajate arvates antud žanri parimad muusikud. Ta möönis samas, et etnomuusika mõiste on äärmiselt lai, ulatudes otsapidi nii raskerokki kui ka džässi. „Põhimõtteliselt on etnomuusika see muusika, mis ei ole inglisekeelne. Inglise keeles see muusika, mis ei ole edetabelimuusika - see on rusikareegel,“ selgitas ta.

Auhindade saajad selguvad Raadio 2 veebilehel läbiviidud avaliku hääletuse tulemusena. Kategooriad: Aasta album, Aasta artist, Aasta muusik, Aasta instrumentalist, Aasta uustulnuk, Aasta lugu. Võrreldes eelmise aastaga on lisandunud üks uus kategooria: Parim autorilaul etnomaastikul.

MAAjaILM toimub kaheksandat korda. Etnokulpe anti esimest korda välja eelmisel aastal.