Tänu Eesti ettevõtte Ridango kontaktivabale nutilahendusele saavad Tartu bussikasutajad oma sõidu eest tasuda füüsilist piletit, sularaha või pangakaarti kasutamata.
 

Tartu linnavalitsuse, Ridango ja Telia koostöös on ühissõidukites kasutusel Apple Pay Express Mode kiirmakselahendus. See tähendab, et kliendid saavad linnaliinibussides sõidu eest kontaktivabalt ja mugavalt tasuda, viibates validaatori juures vaid oma iPhone telefoni või Apple Watch kellaga.

„Tartu linn soovib teha ühistranspordi teenuse kasutajatele võimalikult mugavaks ning nutiviibe muudab bussipileti ostmise varasemast veelgi lihtsamaks. Tegemist on moodsaima tehnoloogiaga Ida-Euroopas,“ ütles Tartu Linnatranspordi juhataja Roman Meeksa.

Turvaline ja kiire makselahendus toimib Apple Pay kasutajatele bussis ilma, et peaks seadme või rakenduse avama, eraldi pole tarvis kasutada Face ID-d, Touch ID-d või sisestada paroole. Vastava funktsiooni käivitamiseks on tarvis oma seadme rakenduses Wallet lisada oma pangakaart ja sisse lülitada Express Mode. Makselahendus töötab ka seadme tühja aku korral.

„Tartu on alati uute lahenduste osas eesrindlik olnud. Meil on väga hea meel, et Eestis on Tartu reisijad esimesed, kelleni lahenduse toome. Apple Pay makselahendus võimaldab pileti soetada veelgi mugavamalt ja kiiremini,“ sõnas Ridango müügidirektor Sven Rosenberg.

Tartus on kokku 13 bussiliini, lisaks kaks ööliini. Linna bussiliine teenindab 64 madalapõhjalist bussi, mis sõidavad keskkonnasäästliku gaasiküttega. Rohkem infot Tartu bussiliinide ja piletite kohta saab linna tasuta infotelefonilt 1789.

Eesti ühistranspordi tehnoloogiaettevõte AS Ridango on asutatud 2009. Aastal ning keskendub ühistranspordi pileti-, reaalaja- ja maksesüsteemide arendamisele. Ridango on tunnustatud ühistranspordi infotehnoloogia ettevõte Põhja-Euroopas ning pälvinud erinevaid rahvusvahelisi auhindu.

Apple Pay kohta leiab rohkem infot: www.apple.com/apple-pay