17.-19. novembril toimub rahvusvaheline pärimuspidu Tartu Folk, mis pakub kolmel festivalipäeval eriilmelisi kontserte ja suhtlusvõimalust pärimusvaldkonna sõpradele lähedalt ja kaugelt. 

Kaheksandat korda toimuva festivali peaesinejad tulevad Tartusse kohale Kihnust, Lätist, Leedust ja Ukrainast. Festivali põhipäeval, 18. novembril astub Luunja Kultuuri- ja Vabaajakeskuses lisaks peaesinejatele üles veel ligi 20 koosseisu Tartumaalt, kokku üle 250 esineja! Osa saab suurejoonelisest galakontserdist, aga ka Kohvikulavast pärimusmuusikute väikekoosseisudega ning rahvusvahelisest tantsuklubist Eesti, Läti, Leedu ja Ukraina tantsudega. 

Festivali lõppkontsert toimub Eesti Rahva Muuseumi teatrisaalis, kus astuvad üles peaesinejad. Kolm aastat eetris olnud folgilahing

Tartu Folk-Off on sel aastal lõppkontserdiga ühendatud ning kontserti on võimalik veebisaatena otseülekandes jälgida üle kogu maailma. Saadet juhivad Tuule Pihlap (Folklooriklubi Maatasa) ja Kaarel Pogga (Teater Vanemuine). 

Tartu Folk alustas 2016. aastal Tartu Noorte Folkloorifestivalina, 2020. aastal loodi alternatiivüritusena rahvusvaheline veebisaade

Tartu Folk-Off. 2023. aastal ühendati mõlemad ühiseks peoks Tartu Folk. 

Festivali korraldab Tartu Folkloorikubi Maatasa.